Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
« Zpět na všechny akce
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Kalendář Lipno Marathon 2017

Lipno Marathon 2017

3.6.2017 Lipno nad Vltavou
Tradiční závod plachetnic na Lipenském jezeře poprvé odstartoval již v roce 2001. Od té doby vyráží každoročně na Lipno velká skupina jachtařů, aby se utkali v tomto prestižním závodě. První ročníky byly vypsány výhradně pro kajutové plachetnice. Pomalejší flotila točila bóji v Černé v Pošumaví a vracela se zpět. Ty rychlejší lodě pak pokračovaly do Horní Plané a až odtud zamířily do Lipna nad Vltavou.

Trasa se postupem času ujednotila a všichni jedou na jednom okruhu. Start je vždy v danou sobotu v 10h před Marinou Lipno v Lipně nad Vltavou. Všechny lodě se pak naráz vydají na trať kolem Přední Výtoně, Frymburka, až přes Kovářovskou zátoku do Černé v Pošumaví. Tam je nedaleko přístavní hráze umístěna otočná bóje. Odtud pak všechny lodě zamíří zpět do cíle. Ten je na úrovni mola před Loděnicí Lipno v Lipně nad Vltavou. Zde večer probíhá také slavnostní vyhlášení, zakončené bujarým jachtařským večírkem. Neděli pak využívají některé lodní třídy k okruhovým rozjížďkám. Závodí se ve třídách kajutových plachetnic, katamaránů a rychlých speciálů.

Současný traťový rekord drží posádka katamaránu Tornado D. Křížek a Z. Adam, kteří celou trať projeli v roce 2015 za 2 hodiny a 24 minut.
Zakladateli závodu jsou: David Křížek a Karel Luksch, za podpory Zdeňka Zídka a Karla Bauera. Pořádajícím klubem je YC Lipno nad Vltavou.

Letošní ročník se startuje 3. června 2017. Vzhledem k návratu k pozdějšímu termínu věříme, že bude opět rekordní účast. Na startu by se měl objevit foilující katamarán Flying Phantom, celá řada dalších rychlých katamaránů, ale také jednotrupých speciálů.

Vaše zážitky

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Partneři

Obec Lipno nad Vltavou
Lipno Card
Innogy
Stezka korunami stromů Lipno
Turistický spolek Lipensko
Kooperativa
Vyrobil FT SunFT Sun