« Zpět na všechny akce
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Kalendář Den s Integrovaným záchranným systémem

Den s Integrovaným záchranným systémem

3.9.2022 10:00 - 15:00
Na Lipno opět zavítají všechny složky záchranného sboru s naučným programem pro děti i dospělé. Tématem letošního ročníku bude autonehoda a v letních měsících velmi častá srážka s cyklistou. Jak snadno, při chvilce nepozornosti, k nehodě dojde? A jak se v těchto situacích zachovat? Simulovaný průběh na místě vylíčí Český červený kříž. Akce se uskuteční v sobotu 3. 9. 2022, na prostranství u Království lesa a Stezky korunami stromů. Cílem Dne s Integrovaným záchranným systémem je přiblížení práce hasičů, záchranářů a policistů. Těšit se můžete na ukázky a zásahy všech jednotek.

Po předložení vyplněného pamětního listu obsluze pokladny v Království lesa bude umožněn volný vstup pro 1 osobu do 14 let v doprovodu dospělé osoby. 

 

Program: 

10.00 Policie ČR s psovody

10.30 ukázka slaňování ze Stezky – Horská služba + HZS 

11.00 HZS – zásah na únik nebezpečné látky

12.00 ukázka resuscitace – Zdravotnická záchranná služba   

13.00 Policie ČR s psovody

14.00 ukázka zásahu Integrovaného záchranného systému u dopravní nehody

Vaše zážitky

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun