« Zpět na všechny akce
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Kalendář Vzpomínka na šumavskou legendu Emila Kintzla Pohled pod pokličku natáčení seriálu Zmizelá Šumava a křest knihy s Emilem pešky

Vzpomínka na šumavskou legendu Emila Kintzla Pohled pod pokličku natáčení seriálu Zmizelá Šumava a křest knihy s Emilem pešky

4.2.2023 18:00 Kongresový sál hotelu Element
V Česku nenajdete místo, jako je Šumava – unikátní scenérie se zde prolínají s bohatou a pohnutou historií. Legendární Šumavák a svérázný vypravěč Emil Kintzl spolu s režisérem Janem Fischerem pátrali po životě lidí a příbězích míst, které pohltil čas. Prostřednictvím poutavého vyprávění přiblížili osudy šumavských léčitelů, pytláků, skláren, pivovarů nebo mlýnů. Díky společné práci obou autorů vznikla série knih i seriál s názvem Zmizelá Šumava.

Vydání čtvrtého dílu s názvem Zmizelá Šumava – S Emilem pěšky, se už legendární lyžař, průvodce a milovník Šumavy bohužel nedožil. Jeho dílo však žije dál a stovky historek, které sepisování knihy a natáčení seriálu provázely, šíří dál jeho největší parťák Jan „Jeňýček“ Fischer.

 

Přijďte si poslechnout některé z nich, shlédnout vybrané díly seriálu a symbolicky spolu s jedním z autorů pokřtít čtvrtý díl této unikátní série.

 

Vstupné dobrovolné.

Vaše zážitky

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun