Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Cyklobusem po lipensku s Lipno.card zdarma

Cyklobusem po lipensku s Lipno.card zdarma

Království lesa

 

Druhá sezona cyklobusu a turistického autobusu Lipensko se blíží a rádi bychom Vám představili novinky pro letošní sezonu. Stejně jako v předešlém roce se jedná o unikátní projekt, na jehož financování se podílí obce Lipenska a Lipenští podnikatelé, bez jejichž podpory by cyklobus neexistoval.

Cyklobus Lipensko bude i nadále jezdit na trase Rožmberk nad Vltavou - Lipno nad Vltavou - Černá v Pošumaví - Horní Planá - Nová Pec - Jelení Vrchy
Turistický autobus bude zajíždět z Lipna na Svatý Tomáš a zároveň doplní nabídku spojení v Úseku Nová Pec - Lipno nad Vltavou
Prodej jízdenek u řidiče, nebo elektronicky v předprodeji

Na LIPENSKO se rozjede více spojů. Celkově jejich počet vzroste na 520, oproti roku 2018 o 185 spojů více.
Nejzásadnější změnou prošel úsek Nová Pec – Lipno nad Vltavou, kde jsou nově vedeny 3 páry spojů v každém směru každý den.
Posílen bude také provoz mezi Lipnem - Přední Výtoní a na Svatý Tomáš, na 2 – 3 spoje denně. Tímto krokem dojde k lepšímu napojení právě Přední Výtoně na Lipno, což by mělo výrazně pomoci místím ubytovatelům, ale i občanům.
Mezi Lipnem nad Vltavou - Vyšším Brodem - Rožmberkem nad Vltavou budou jezdit 2 páry spojů s cyklovlekem, a dále až 6 dalších párů spojů systému JIHOČESKÝ VODÁCKÝ AUTOBUS, které jsou provozovány stejným dopravcem se zachováním stejných podmínek. (s Lipno.Card zdarma). Korekce a drobné časové úpravy byly provedeny na většině spojů, zejména ráno, aby lépe navazovali na snídaně v ubytovacích zařízeních.

Jízdní řád zde

LIPNO CARD

Karta LIPNO.CARD umožní všem exklusivní výhodu v podobě bezplatné přepravy cyklobusem i turistickým autobusem odkudkoli kamkoli od Rožmberka nad Vltavou po Novou Pec (nebo na Svatý Tomáš)
Oproti roku 2017 je upraven model zvýhodnění, tedy exklusivity v podobě bezplatného cestování autobusem. Každá LIPNO.CARD umožní 10 bezplatných jízd. Nově bude mít držitel karty zdarma též přepravu jízdního kola.

Vaše zážitky

Na Lipně jsme byli poprvé snowboardovat letos v únoru. Byla ale taková mlha, že jsme nevěděli kam jedeme a proto ani pořádně nevíme, jak to u vás na sjezdovkách a v okolí vypadá :D Ráda bych vyhrála skipas, abych se k vám podívala za lepšího počasí a konečně viděla, jak to u vás máte krásné :)

Barbora Kočandrlová

Vždy krásně prožitá dovolená :-)

Taťána Šimková

Království lesa je jedním slovem nádherné.

Lucie Sperlova

Průměrný areál který se stává díky lidem co se o něj starají velice nadprůměrným. Moje veliká spokojenost od paní u pokladny v restauraci až po pány vlekaře.Přijedeme znovu

Jiří Baum Havel

Na Lipno jsem poprvé vyrazila v roce 2014 čerstvě zamilovaná, s hlavou v oblacích a s novým přítelem, po dvouměsíční známosti. Skoro jsme se neznali, koupili jsme stan a jeli zkusit, zda spolu vydržíme. Bylo tam skvěle! Loni jsme bohužel ze zdravotních důvodů nemohli, proto si to jedeme vynahradit letos. S dcerkou, která tam oslaví druhé narozeniny a s druhou princeznou v bříšku. Vydrželi jsme spolu a myslím, že Lipno už bude naše srdeční záležitost do konce života! :)

Lucie Koláříková

Partneři

Obec Lipno nad Vltavou
Lipno Card
Innogy
Stezka korunami stromů Lipno
Turistický spolek Lipensko