Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky ČEZ Lipno Sport Festival 2022 – nová dimenze sportování na Lipně

ČEZ Lipno Sport Festival 2022 – nová dimenze sportování na Lipně

ČEZ Lipno Sport Festival 2022 – nová dimenze sportování na Lipně
čtvrtek 16.6.2022

Závěrečné dny letních prázdnin oslavíme sportem. Rodinný areál Lipno bude opět hostit už jedenáctý ročník ČEZ Lipno Sport Fesivalu, kde si můžete vyzkoušet desítky sportovních disciplín a vybrat si tu, který vás baví nejvíc. Letošní ročník slibuje mnoho novinek. Mezi nimi i největší cyklo akci pro všechny cyklisty bez ohledu na věk, druh kola nebo zkušenosti a kondici. Nenechte si ujít největší oslavu sportu v ČR! Lipno Sport Festival začíná 12. srpna a trvá do 28. srpna.

Jedenáct dní plných sportu na pláži v Lipně nad Vltavou je skvělou příležitostí vyzkoušet nové disciplíny a objevit i netradiční sporty. Víte, co znamená kiteboarding, slack line, biketrial, BMX freestyle nebo parkour? Máte jedinečnou šanci si nejen tyto sporty prohlédnout nebo rovnou vyzkoušet. Workshopy jednotlivých sportů povedou profesionálové nebo vyškolení instruktoři. Sportovní festival je otevřený pro všechny, veškerý program je zdarma.

Hned v polovině týdne, a to ve středu 17. srpna si máte možnost užít jeden z lákavých bodů letošního programu. Od 19 hodin odstartuje Street sport exhibice, během které předvedou své umění ti, kteří se věnují streetdance breakdance, žonglování, bmx flatland, beatboxu, DJingu či Capoeiře - brazilskému bojovém umění, které obsahuje prvky akrobacie a tance. Skupina celkem 15 sportovců a umělců předvede své umění od 19 hodin. Chybět mezi nimi nebude ani „hezoun“ Jakub Dohnal, který se věnuje populárnímu bojovému sportu MMA.

Celý festival již tradičně naváže také na oblíbený program předchozích ročníků pro děti, dospělé i celé rodiny. Děti se vyřádí při soutěžích, na diskotéce nebo se podívají na pohádku. O jejich zábavu se postará i jimdobře známý maskot lišák Fox. Každý den je připravené cvičení speciálně pro ženy. Milovníci běhu ocení běžeckou školu i závody. Parkour, streetball nebo slackline a škola inline bruslení zabaví bez potíží mladší generaci návštěvníků. Každý den festivalu bude letos věnován jednomu druhu sportu – začínáme pěší turistikou, fotbalem s Dynamem České Budějovice, přes volejbal, kanoistiku a dračí lodě k moderním street sportům, plavání a cyklistice. Program vyvrcholí mistrovstvím ČR a Českým i Evropským pohárem na divoké vodě. 

ČEZ Kolem Lipna – největší cyklo akce pro každého

Ať už jste rekreační cyklista nebo zapálený biker, tuhle jízdu si rozhodně nenechte ujít. Letošní největší novinkou Lipno Sport Festivalu je cyklo závod a vyjížďka s mnoha zkušenými a slavnými profesionály. Vydejte se s ČEZ Kolem Lipna na cyklotrasy v okolí přehrady a zažijte atmosféru cyklistických závodů v krásné šumavské přírodě u největší vodní nádrže v Čechách. Měřenou vyjížďku na kolech ke zrekonstruovanému Schwarzenberskému kanálu v maximální délce 63 kilometrů si užije každý. Akce je otevřena všem cyklistům bez ohledu na věk, na druh kola na kterém pojedou i na náročnosti trasy kterou si vyberou. Silniční kolo, elektrokolo, horské i městské. Všechna kola i jejich majitelé jsou zváni. Na trase budou připraveny čtyři občerstvovací stanice a je perfektně zajištěná z hlediska bezpečnosti a zdravotní pomoci.

Pojmout ji lze třeba i jako víkendový rodinný výlet. Ostatně den předem, v pátek 19. srpna, bude Lipno patřit malým cyklistům, pro které připraven Mini Bike Fest - zábavná cykloakce pro děti. Celá cyklistická akce ČEZ Kolem Lipna bude doplněna i třídenním cyklo Expem a účast na ní přislíbil i olympijský vítěz v závodě MTB - cross country Jaroslav Kulhavý.

Koncerty českých hvězd, letní kino i dobročinné Oranžové kolo

Páteční a sobotní ČEZ Energy festy budou i letos kulturní scénou sportovní oslavy a nabídnou celkem 10 koncertů velkých jmen české populární hudby. Celkem čtyři ČEZ Energy Festy na vás čekají vždy v pátek a v sobotu od 18 hodin. Jména interpretů budou oznámena již brzy. Kromě koncertů si večer můžete odpočinout také v Letním kině na baterky, které bude opět promítat filmové lahůdky. Tentokrát to bude 16. 8. film Poslední závod a 18. 8. film Zátopek, který byl oceněn několika cenami Český lev a jehož několik stěžejních scén bylo také právě v Lipně nad Vltavou natočeno.  

Oranžové kolo Skupiny ČEZ je připravené pro dobrou věc. Co na něm našlapete, to se přepočítá na příspěvek neziskovým organizacím, které se starají o handicapované lidi. Skupina ČEZ podporuje regiony, s nimiž je spojená.Lipno Sport Fest je největším sportovním festivalem v České republice. Nepropásněte výjimečnou možnost vyzkoušet sporty s profesionály a zcela zdarma. I letos se můžete potkat například s Václavem Chalupou, Jiřím Ježkem, volejbalisty VK ČEZ Karlovarsko i Jihostroje České Budějovice. Poprvé se na Lipně ukáže také bývalá česká profesionální tenistka, vítězka ženské čtyřhry ve Wimbledonu 2019 a bronzová olympijská medailistka v ženském deblu z Letních her v Riu de Janeiru 2016 Barbora Strýcová.

Aktuální informace i přihlášky na cyklistický závod najdete na www.lipnosportfestival.cz.

Vaše zážitky

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Dobrý den, ráda bych tímto poděkovala instruktorce lyžování, slečně Denise Nováčkové, se kterou jsem se letos poprvé postavila na lyže. Díky jejímu empatickému přístupu jsem nejen dokázala překonat strach, který jsem ve svých 38 letech z prvního lyžování měla, ale po několika dnech jsem byla schopná sjet svou první – a pak i další a další – sjezdovku. Oceňuji především, že jsme po celou dobu výuky postupovaly tak, abych se vždy cítila komfortně, a zároveň jsem byla schopná dělat pokroky. Budu velmi ráda, když budu mít možnost s Denisou ve výuce pokračovat i příští sezónu. Marcela Prokůpková

Marcela Prokůpková

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun