Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Co mají společného Emma Smetana, Jiří Ježek, Xindl X a Jaromír Jágr? Všechny je v srpnu uvidíte na ČEZ Lipno Sport Festivalu!

Co mají společného Emma Smetana, Jiří Ježek, Xindl X a Jaromír Jágr? Všechny je v srpnu uvidíte na ČEZ Lipno Sport Festivalu!

Co mají společného Emma Smetana, Jiří Ježek, Xindl X a Jaromír Jágr? Všechny je v srpnu uvidíte na ČEZ Lipno Sport Festivalu!
čtvrtek 21.7.2022

ČEZ Lipno Sport Festival se blíží mílovými kroky. Největší oslava sportu na jihu Čech vypukne už 12. srpna. Účast přislíbily jak sportovní hvězdy ověnčené cennými kovy, tak hvězdy hudební scény. Kdo konkrétně přijede bylo prozatím tajné. Dnes ale přišel čas odtajnit skrývaná jména, abyste věděli, na koho se můžete těšit.

Lipno Sport Festival rozjíždí svůj nadupaný program 12. srpna. Sportovní disciplíny na suchu i ve vodě, tréninky s profesionálními sportovci a každodenní workshopy jsou jen zlomkem připraveného programu. V rámci této unikátní sportovní akce otevírá své podium také ČEZ Energy Fest. Jako první na něm vystoupí 12. srpna Marta Jandová a hned po ní populární kapela Slza. Po prvním zahřívacím dnu koncertů čeká návštěvníky další nálož české populární hudby. 13. srpna vystoupí na podiu ČEZ Energy Festu Emma Smetana, několika Anděly oceněná Aneta Langerová, a navíc kapela Monkey Business s neodolatelným Matějem Ruppertem.

Další kolo hudebních pecek na vás čeká o týden později. V pátek 19. srpna se objeví na prknech ČEZ Energy Festivalu ještě jednou skupina Slza a po ní vtipný a oblíbený Xindl X. V sobotu pak uslyšíte a uvidíte ještě další tři koncerty s neméně lákavým line-upem. Těšit se můžete na electropopovou kapelu Mydy, slovenskou Janu Kirchner a skladatele a zpěváka Michala Hrůzu. Všechny čtyři ČEZ Energy Festy jsou letos doslova přeplněné velkými jmény populární hudby. Letní festivalová atmosféra pod širým nebem a vynikající živá hudba u jihočeského moře je neobyčejná kombinace. Kdo si tohle nechá ujít, bude rozhodně litovat!

ČEZ Kolem Lipna s leskem olympijských kovů

ČEZ Lipno Sport Festival je ale především oslavou pohybu a sportu. Během jedenácti dnů si můžete na workshopech na Lipně vyzkoušet populární i méně známé sporty pod dohledem a vedením profesionálů. Jestli nemáte tušení, co znamená parkour, kiteboarding nebo biketrial, rozhodně vyrazte na Lipno. Tady uvidíte všechny tyto sportovní specialitky najednou a můžete si je rovnou i vyzkoušet. A kdo ví, třeba se vám zalíbí, a budete je chtít dělat každý den.

Vrcholem ČEZ Lipno Sport Festivalu je letos jedinečná cyklo vyjížďka ČEZ Kolem Lipna ke Schwarzenberskému kanálu. Je otevřená všem cyklistům s jakýmkoliv kolem. Zkušení bikeři, kteří jedou na maximální výkon, pojedou trasu jako závod. Rekreační cyklisti vyrazí klidně svým vyhlídkovým tempem a užijí si skvěle připravenou trasu i krásu šumavské přírody.

Ale to zdaleka není všechno, nejdůležitější informace přichází teprve teď. Pokud jste si přáli vidět některé olympijské medailisty na vlastní oči, máte mimořádnou příležitost právě na ČEZ Lipno Sport Festivalu. Cyklovyjížďky se kromě úspěšné tenistky Barbory Strýcové zúčastní také dva cyklističtí matadoři – Jaroslav Kulhavý, který získal cyklistické stříbro na olympiádě v Riu, a Jiří Ježek, který je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie vůbec. A kdyby snad někomu tohle všechno bylo stále málo, přidáme prozatím poslední třešničku na festivalový dort. Nemůže jí být nikdo jiný než hokejová ikona Jaromír Jágr. Uvidíte se jistě také s bývalou českou sportovní střelkyní ze vzduchovky a malorážky Kateřinou Emmons, při plaveckých závodech s paralympionikem Arny Petráčkem a v neposlední řadě také s veslařem Ondřejem Synkem nebo cvičitelkou Hankou Kynychovou.

Více informací o festivalu

Vaše zážitky

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za trpělivost instruktorovi Pavlu Krobovi, který mě v mých dvaačtyřiceti letech dokázal za týden naučit obstojně jezdit na snowboardu. Celá moje rodina je v péči instruktorů a to jak těch co učí lyže, tak snowboard. Troufám si tedy potvrdit velmi vysokou úroveň místních instruktorů. Příští rok opět dorazíme a věřím, že se společně s „červenou partou“ zase o trošku zlepšíme! Děkujeme za skvělou sezónu na Lipně a ve Vaší lyžařské škole! S pozdravem, Michal Prokůpek

Michal Prokůpek

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun