Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Dračí lodě opět poplují po hladině Lipna! Už tento víkend v kempu Modřín

Dračí lodě opět poplují po hladině Lipna! Už tento víkend v kempu Modřín

Dračí lodě opět poplují po hladině Lipna! Už tento víkend v kempu Modřín
středa 18.5.2022

Jedinečné závody dračích lodí opět na Lipně. Navštivte už 15. ročník DRAČÍHO MISTROVSTVÍ LIPENSKÉ PŘEHRADY pro amatérské, sportovní i firemní posádky! Závody dračích lodí jsou jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších akcí na lipensku, a jsou určeny široké veřejnosti. Přijeďte se podívat nebo si i zazávodit. Akce se koná ve dnech 20. – 22. 5. 2022 a přihlášky jsou stále otevřeny.

Oblíbené závody dračích lodí se opět vrací do svého tradičního květnového termínu a pomyslně tak zahajují letní lipenskou sezonu. Už tento pátek 20. května rozvíří hladinu Lipna první závodní posádky a boj o mistra se opět rozjede naplno. Dračí lodě jsou pro diváky poutavou podívanou už jen pro svůj unikátní vzhled. Dlouhá útlá otevřená kanoe s dračí hlavou na špici a dračím ocasem na zádi je sama o sobě zážitkem. Uřídit tuto 12,5 m dlouhou saň chce cvik, ale také sílu a cit pro rytmus. Každé lodi náleží kormidelník i bubeník, který je součástí 21členné posádky a udává rytmus ve kterém všichni závodníci pádlují.

Kemp Modřín je oblíbeným a vyhledávaným cílem pro rodinnou dovolenou. Má vlastní pláž, bezkonkurenční nabídku vybavení a sportovního vyžití, spoustu místa pro stany i karavany a nejlepší animační programy. Přesto, že se z něj za pár minut dostanete k letošní oslavenkyni Stezce korunami stromů nebo do velkého lesního hřiště Království lesa, je pro svou polohu na okraji obce klidným místem. V jeho těsné blízkosti se nachází cyklostezka, která po pár metrech dovede návštěvníky podél jezera ke skvěle vybavené půjčovně Intersport rent Kapitanát. Zde si mohou zapůjčit kola, elektrokola, brusle, koloběžky i veškeré příslušenství k nim. Zapůjčit si lze také elektročluny a vyrazit na romantickou projížďku po hladině a při ní třeba z jiného úhlu pozorovat dračí klání.

Vaše zážitky

Dobrý den, ráda bych tímto poděkovala instruktorce lyžování, slečně Denise Nováčkové, se kterou jsem se letos poprvé postavila na lyže. Díky jejímu empatickému přístupu jsem nejen dokázala překonat strach, který jsem ve svých 38 letech z prvního lyžování měla, ale po několika dnech jsem byla schopná sjet svou první – a pak i další a další – sjezdovku. Oceňuji především, že jsme po celou dobu výuky postupovaly tak, abych se vždy cítila komfortně, a zároveň jsem byla schopná dělat pokroky. Budu velmi ráda, když budu mít možnost s Denisou ve výuce pokračovat i příští sezónu. Marcela Prokůpková

Marcela Prokůpková

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun