Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Letní hudební Stezku letos zahájí Ondřej Ruml

Letní hudební Stezku letos zahájí Ondřej Ruml

Letní hudební Stezku letos zahájí Ondřej Ruml
středa 11.5.2022

Hudební zážitek z koncertu skvělých interpretů v nevšedním prostředí šumavského lesa vás letos opět čeká na Lipně. Stezka korunami stromů přivítá osm hudebníků, kteří se postarají o prožitek, který jinde nezískáte. Večerní koncerty při západu slunce za šumění korun vzrostlých stromů jsou romantické, netradiční, zábavné a nabíjející.

Léto na Stezce korunami stromů na Lipně patří i letos zážitkům z pohledu na zapadající slunce za doprovodu živé hudby.  V netradičním sále pod hvězdnou oblohou se letos uskuteční celkem osm koncertů skvělých interpretů. Atmosféra večerní nasvícené Stezky, která se stává podiem a hledištěm zároveň, je neopakovatelná již několik let. Všechny koncerty začínají ve 20 hodin a trvají minimálně 60 minut. Otevírací doba Stezky je ve dnech konání koncertů prodloužena až do 23 hodin a zpět na centrální parkoviště je možné se vrátit Stezkabusem nebo lanovkou. Ta má poslední jízdu ve 23.15 hod, a zážitek z koncertu tak ještě umocní pozdně večerní jízda s výhledem na jezero.

 

5. 7. ONDŘEJ RUML

Muzikálový herec, zpěvák a hudebník vystoupí sólově se svým projektem One Man Show Nahubu, kde písně vznikají živě, pouze za pomoci jeho hlasu bez doprovodu hudebních nástrojů.

Zakoupit vstupenku online

 

12. 7. KATEŘINA MARIE TICHÁ A BANDJEEZ

Česká popová písničkářka a zpěvačka si zvolila své umělecké jméno na počest svých prababiček Marií. V roce 2013 byla nominována na cenu Český slavík jako objev roku. V roce 2021 získala cenu Anděl za kategorii Objev roku a na Stezce vystoupí s frýdecko-místeckou kapelou Bandjeez, která byla léta spjata s předčasně zesnulým Davidem Stypkou, a spolu s ním proměnila letos tři nominace na Cenu Anděl za rok 2021.

Zakoupit vstupenku online

 

19. 7. VOXEL & Spol.

Václav Lebeda je český indie folk-popový zpěvák, hudebník a písničkář. Na počátku roku 2019 utvořil hudební uskupení se kterým vystupuje pod názvem „VOXEL & Spol.“ Můžete se těšit na barvité vokály, zvučnou kytaru, méně tradiční ukulele, či mandolínu.

Zakoupit vstupenku online

 

26. 7. OLGA LOUNOVÁ

Kdo by neznal populární českou zpěvačku, skladatelku, textařku, herečku a závodnici rallye Olgu Lounovou? Mezi její dosud největší hity patří Láska v housce, K výškám, Jsem optimista a mnoho dalších.

Zakoupit vstupenku online

 

2. 8. LEE ANDREW DAVISON

Výjimečné prostředí si žádá výjimečně interprety. A proto vás Lee Andrew Davison a jeho jedinečný hlas provede historií, a zároveň probudí všechny vaše emoce. Zažijete bolest, práskání bičem, pláč, ale i radost, soucit a přátelství.

Zakoupit vstupenku online

 

9. 8. McBERDS

Směs folku a jazzu s jemnými prvky latiny a irské tradiční hudby, se základem v českých a moravských lidových písních.

Zakoupit vstupenku online

 

16. 8. NAKED PROFESSORS

Budějovičtí „nazí profesoři“ hrají na housle, mandolínu, banjo a kytaru muziku v klasickém „irish“ stylu a písničky z vlastní tvorby.

Zakoupit vstupenku online

 

23. 8. JOSEF FOJTA

Hudební žánr indie-folk letos naposledy rozzvučí večerní Stezku a zahřeje u srdce v korunách stromů. Budějovický kytarista a zpěvák Josef Fojta na Stezku přiváží jak vlastní tvorbu, tak světový repertoár od Boba Dylana, Radiohead a dalších.

Zakoupit vstupenku online

Vaše zážitky

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za trpělivost instruktorovi Pavlu Krobovi, který mě v mých dvaačtyřiceti letech dokázal za týden naučit obstojně jezdit na snowboardu. Celá moje rodina je v péči instruktorů a to jak těch co učí lyže, tak snowboard. Troufám si tedy potvrdit velmi vysokou úroveň místních instruktorů. Příští rok opět dorazíme a věřím, že se společně s „červenou partou“ zase o trošku zlepšíme! Děkujeme za skvělou sezónu na Lipně a ve Vaší lyžařské škole! S pozdravem, Michal Prokůpek

Michal Prokůpek

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun