Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Lyžařský kurz studentů Jedličkova ústavu

Lyžařský kurz studentů Jedličkova ústavu

Lyžařský kurz studentů Jedličkova ústavu
neděle 22.1.2023

Že se i s velkým postižením dá lyžovat, potvrzuje 7 studentů Týdenního stacionáře TAP při Jedličkově ústavu. Studenti spolu se svými učiteli a vychovateli strávili pět dní na svazích Skiareálu Lipno a celý pobyt si nemohou vynachválit. „Jste jedinečný lyžařský areál pro hendikepované. Nikde jinde se nám nepoštěstí sjet ze sjezdovky a být přímo v ubytování a restauraci, kde je navíc vše perfektně uzpůsobeno hendikepovaným. Toto je z našeho pohledu naprosto bezkonkurenční,“ říká Miloš Vosyka vychovatel Týdenního stacionáře. Pro studenty i s takovým postižením jako je kvadruplegie kombinovaná s téměř úplnou slepotou je lyžování naprosto novým zážitkem a má pozitivní vliv hlavně na jejich psychiku. „Studenti jsou tu úplně nadšení a hlavně šťastní,“ doplňuje Vosyka.

Skiareál Lipno dlouhodobě spolupracuje s hendikepovanými. Díky projektu Lipno bez bariér pomáhá zprostředkovat zážitek z lyžování všem bez omezení stupně postižení. Půjčovna Intersport disponuje tzv. monoski a biski, a lyžařská škola Skischool Lipno má několik speciálně vyškolených instruktorů. „Je pro nás velkým potěšením slyšet, že jsou u nás hendikepovaná šťastní. Dlouhodobě se snažíme o podporu sportování hendikepovaných, a to po celý rok,“ říká tisková mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová. To potvrzuje i konání několika lyžařských závodů pro hendikepované a v létě aktivity v rámci ČEZ Lipno Sport Festivalu a účast takových sportovců jako je např. Arny Petráček nebo Jiří Ježek.

Vaše zážitky

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Dobrý den, ráda bych tímto poděkovala instruktorce lyžování, slečně Denise Nováčkové, se kterou jsem se letos poprvé postavila na lyže. Díky jejímu empatickému přístupu jsem nejen dokázala překonat strach, který jsem ve svých 38 letech z prvního lyžování měla, ale po několika dnech jsem byla schopná sjet svou první – a pak i další a další – sjezdovku. Oceňuji především, že jsme po celou dobu výuky postupovaly tak, abych se vždy cítila komfortně, a zároveň jsem byla schopná dělat pokroky. Budu velmi ráda, když budu mít možnost s Denisou ve výuce pokračovat i příští sezónu. Marcela Prokůpková

Marcela Prokůpková

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun