Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Papilonia Lipno otevírá své brány už tento pátek 14.8.

Papilonia Lipno otevírá své brány už tento pátek 14.8.

Papilonia Lipno otevírá své brány
čtvrtek 13.8.2020

Pozorovat, a to velmi zblízka, rozmanité druhy motýlů bude od tohoto víkendu možné i na Lipně. Papilonia je motýlí dům pod umělým osvětlením a tím je unikátní dokonce i ve světovém měřítku. Panuje zde klima z oblastí přirozeného výskytu přítomných motýlů, tedy jako v tropické džungli a motýli tak nejsou stresováni přítomností lidí i v jejich bezprostřední blízkosti.

Lákadlem jsou nejen motýli jako takoví, ale také líheň s motýlími kuklami. Přímo před vašima očima se tak snadno může stát, že se vyklube barevný krasavec, který se po uschnutí křídel rozletí mezi návštěvníky. 

Barvami hýří nejen motýli, ale také nádherné orchideje, které doplňují návštěvnický prostor. Pokud budete mít zářivě barvené tričko, nezřídka se může stát, že vám motýl přistane na rameni či hrudníku. 

Přijďte obdivovat barevnou krásu a rozmanitost přírody. Motýlí dům otevírá už tento pátek. Otevírací doba bude od 10 do 19 hodin. 

Motýlí dům se nachází v budově Aquaworldu, Lipno nad Vltavou 86.

Více informací zde 

Vaše zážitky

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za trpělivost instruktorovi Pavlu Krobovi, který mě v mých dvaačtyřiceti letech dokázal za týden naučit obstojně jezdit na snowboardu. Celá moje rodina je v péči instruktorů a to jak těch co učí lyže, tak snowboard. Troufám si tedy potvrdit velmi vysokou úroveň místních instruktorů. Příští rok opět dorazíme a věřím, že se společně s „červenou partou“ zase o trošku zlepšíme! Děkujeme za skvělou sezónu na Lipně a ve Vaší lyžařské škole! S pozdravem, Michal Prokůpek

Michal Prokůpek

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun