Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Rodiny letos lyžují ve Skiareálu Lipno o víkendu levněji

Rodiny letos lyžují ve Skiareálu Lipno o víkendu levněji

Rodiny letos lyžují ve Skiareálu Lipno o víkendu levněji
čtvrtek 10.11.2022

Pro vytvoření těch nejlepších lyžařských podmínek investoval Rodinný areál Lipno do vylepšení svého technického vybavení. Nová rolba a sněžná děla totiž zajistí efektivnější zasněžování a ideální lyžařské podmínky. Inovativní technologie nových strojů také pomůžou s větší úsporou energie i vody. Ve výukovém Foxparku budou ještě lepší podmínky pro lyžaře ve výcviku díky posílenému zasněžovacímu systému. Stejně jako v minulých letech, bude vstup do Foxparku zcela zdarma, což je příjemný benefit především pro rodiče malých lyžařů.

Celosezónní skipasy za loňskou cenu a rodinný skipas o víkendu levnější

Navzdory vysoké inflaci i stále rostoucím cenám energií se podařilo udržet ceny celosezónních skipasů na stejné úrovni jako loni. Jednodenní víkendový rodinný skipas bude dokonce o víkendu a pololetních prázdninách levnější. Cena ostatních skipasů byla celkově navýšena v průměru o 8 %. „Do ceny skipasů jsme museli promítnout stávající ekonomickou situaci. Uvědomujeme si ale, že pro mnoho rodin může být finanční situace napjatá. Zvýšení cen našich skipasů se proto pohybuje pouze v jednotkách procent. Naším cílem je nabízet zábavu a odpočinek na skvěle upravených svazích každému,“ vysvětluje generální ředitel Rodinného areálu Lipno Matěj Kratochvíl postoj k náročné ekonomické situaci.

Skipas na dva a více dnů má navíc v ceně i večerní lyžování. Skipas na čtyři a více dnů nově zahrnuje i vstup na Stezku korunami stromů. Stezka je otevřená celoročně a působivý rozhled po krajině udělá dojem i v zimě. Pro nejlepší komfort je u Stezky možné si zapůjčit turistickou obuv, přezout se z lyžáků, užít si nádherný výhled a pak se vrátit zpátky na svah. Při lyžovačce je tak možné využít všechno, co Skiareál Lipno nabízí, navštívit oblíbená místa a vychutnat si zimní zábavu plnou zážitků.

Běžkování na Pasečné

Už druhým rokem bude v provozu nový běžkařský areál na Pasečné. Padesát kilometrů propojených udržovaných stop na obou stranách hranice přitáhlo minulou zimní sezónu téměř okamžitě pozornost veřejnosti. Návštěvníci oceňují, že mají možnost běžkovat v neokoukaném 

prostředí, a hlavně v krásné přírodě bez návalu turistů. Pro obyvatele Českokrumlovska a Českobudějovicka je tato destinace navíc mnohem dostupnější než doposud navštěvovaná Modrava, Kvilda anebo Zadov v západní části Šumavy.

Areál „Běžky Pasečná“ čekají v letošním roce inovace v podobě nové rolby, která zabezpečí ještě kvalitnější úpravu stopy, což ocení především skejtaři a sportovní běžkaři. „I letos navážeme na loňský osvědčený model. Připraveny budou vždy tři okružní trasy a cvičná louka pro začátečníky. Okruhy směrem na Rakousko čekají drobné změny, a to především v podobě vedení sjezdů tak, aby některé z nich nebyly tak náročné. Ocení to zejména rodiny s dětmi a začátečníci, kteří si běžkování přijedou vyzkoušet v rámci svého zimního pobytu na Lipně“, říká Kamila Sušanková, provozovatelka areálu u rakouských hranic pod Vítkovým hrádkem.

Běžkařské stopy na Pasečné rozhodně stojí za návštěvu. I letos bude pro návštěvníky k dispozici parkoviště zdarma u nástupního místa u penzionu Dobík. Více informací najdete také na portále Bílá stopa nebo na www.lipno.info.

Vynikající zimní zábava na Lipně už je na spadnutí. Vychutnejte si zimu se všemi novinkami a komfortem!

Vaše zážitky

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun