Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Skialipnisté, prosíme, buďte ohleduplní!

Skialipnisté, prosíme, buďte ohleduplní!

Skialipnisté, prosíme, buďte ohleduplní!
pondělí 10.1.2022

Ve Skiareálu Lipno se lyžuje prakticky celý den. Lanovkou na svah mohou první lyžaři vyrazit už v 8.30 a s odpolední přestávkou, kdy naberou síly a doplní energii například ve Stodole nebo Povidloni. Po uzavření areálu pro lyžaře se do práce pustí rolbaři. Ti upravují všechny sjezdovky a připravují je na další den. Takto nachystané sjezdovky však občas naruší skialpinisté, kteří svým konáním nejen ničí práci rolbařů, ale mohou potenciálně způsobit i nebezpečí pro lyžaře v následující den.

Tím, že naruší tolik oblíbený manšestr a vytvoří v něm hluboké rýhy po skialpových lyžích, které přes noc zmrznou, se stane svah nebezpečný pro běžné lyžaře i snowboardisty.  Další nebezpečí hrozí při samotné práci rolbařů, kteří mohou skialpinisty velmi snadno přehlédnout a neštěstí se může stát během pár vteřin. Prosíme tak všechny skialpinisty, aby na připravené sjezdovky nechodili, neničili tím práci našich rolbařů a nezpůsobovali potencionální nebezpečí i pro ostatní.

Vaše zážitky

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za trpělivost instruktorovi Pavlu Krobovi, který mě v mých dvaačtyřiceti letech dokázal za týden naučit obstojně jezdit na snowboardu. Celá moje rodina je v péči instruktorů a to jak těch co učí lyže, tak snowboard. Troufám si tedy potvrdit velmi vysokou úroveň místních instruktorů. Příští rok opět dorazíme a věřím, že se společně s „červenou partou“ zase o trošku zlepšíme! Děkujeme za skvělou sezónu na Lipně a ve Vaší lyžařské škole! S pozdravem, Michal Prokůpek

Michal Prokůpek

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun