Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Skialipnisté, prosíme, buďte ohleduplní!

Skialipnisté, prosíme, buďte ohleduplní!

Skialipnisté, prosíme, buďte ohleduplní!
pondělí 10.1.2022

Ve Skiareálu Lipno se lyžuje prakticky celý den. Lanovkou na svah mohou první lyžaři vyrazit už v 8.30 a s odpolední přestávkou, kdy naberou síly a doplní energii například ve Stodole nebo Povidloni. Po uzavření areálu pro lyžaře se do práce pustí rolbaři. Ti upravují všechny sjezdovky a připravují je na další den. Takto nachystané sjezdovky však občas naruší skialpinisté, kteří svým konáním nejen ničí práci rolbařů, ale mohou potenciálně způsobit i nebezpečí pro lyžaře v následující den.

Tím, že naruší tolik oblíbený manšestr a vytvoří v něm hluboké rýhy po skialpových lyžích, které přes noc zmrznou, se stane svah nebezpečný pro běžné lyžaře i snowboardisty.  Další nebezpečí hrozí při samotné práci rolbařů, kteří mohou skialpinisty velmi snadno přehlédnout a neštěstí se může stát během pár vteřin. Prosíme tak všechny skialpinisty, aby na připravené sjezdovky nechodili, neničili tím práci našich rolbařů a nezpůsobovali potencionální nebezpečí i pro ostatní.

Vaše zážitky

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Partneři

Obec Lipno nad Vltavou
Lipno Card
Innogy
Stezka korunami stromů Lipno
Turistický spolek Lipensko
Kooperativa
Vyrobil FT SunFT Sun