Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Skiareál Lipno čeká na podmínky k otevření

Skiareál Lipno čeká na podmínky k otevření

Skiareál Lipno čeká na podmínky k otevření
čtvrtek 3.12.2020

Přesto, že veřejnost je všeobecně nabádána k pohybovým aktivitám a odborníci potvrzují pozitivní vliv pohybu a sportu na fyzické i psychické zdraví, skiareály stále nemají jasno kdy a za jakých podmínek budou moci otevřít. Níže posíláme oficiální vyjádření našeho skiareálu k situaci.

Sjezdovky Skiareálu Lipno už pokrývají první centimetry sněhové pokrývky a vše je téměř připraveno k zahájení zimní sezony.  K zajištění bezpečnosti byly vynaloženy nejen finanční prostředky, ale také úsilí mnoha zaměstnanců a zdánlivě tedy nic nebrání spuštění lanovek a přivítání prvních lyžařů na lipenské svahy. Jedinou překážkou pro otevření areálu jsou nejasná pravidla pro otevření a fungování lyžařských areálů a horských středisek v České republice.

Vnímáme celou epidemickou situaci a obtížnost rozhodnutí, ale jsme připraveni otevřít a nemáme dosud jasně dané podmínky, za jakých tak můžeme učinit. Vláda tak drží v nepříjemném napětí nejen nás provozovatele, ale i většinu našich zaměstnanců.“, potvrzuje obtížnou situaci generální ředitel Skiareálu Lipno Matěj Kratochvíl.

Díky pohybu na rozlehlých plochách areálu připadá na každého sportovce zdaleka více než 15 m2, které jsou určeny pro vnitřní prostory obchodů. Ve Skiareálu Lipno, který nabízí lyžařům více než 13 km sjezdovek a 4 lanovky se nenachází ani jediná lanová dráha s uzavřenými kabinkami. Účelné není ani omezování počtu osob na sedačkových lanovkách, které by způsobilo prodloužení čekací doby na nástupištích. I tak budou vnější prostory nástupu na lanovku regulovány, aby bylo mezi návštěvníky dostatek prostoru.

Případné omezení nebo uzavření našeho areálu by mělo velké dopady i na navázané služby a profese, jako jsou například ubytovatelé a restauratéři. Lipenský skiareál je jedním z oblíbených cílů pro rodiny s dětmi, které jej vyhledávají zejména pro širokou nabídku aktivit vhodných pro děti i dospělé. Věříme, že se již v nejbližších hodinách nebo dnech dočkáme smysluplných podmínek pro otevření areálu.“, informuje tisková mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová a dodává, že aktuální informace je možné získat na webových stránkách www.lipno.info nebo na facebookovém profilu #skiareallipno.

Vaše zážitky

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Dobrý den, ráda bych tímto poděkovala instruktorce lyžování, slečně Denise Nováčkové, se kterou jsem se letos poprvé postavila na lyže. Díky jejímu empatickému přístupu jsem nejen dokázala překonat strach, který jsem ve svých 38 letech z prvního lyžování měla, ale po několika dnech jsem byla schopná sjet svou první – a pak i další a další – sjezdovku. Oceňuji především, že jsme po celou dobu výuky postupovaly tak, abych se vždy cítila komfortně, a zároveň jsem byla schopná dělat pokroky. Budu velmi ráda, když budu mít možnost s Denisou ve výuce pokračovat i příští sezónu. Marcela Prokůpková

Marcela Prokůpková

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun