Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Skiareál Lipno čeká na podmínky k otevření

Skiareál Lipno čeká na podmínky k otevření

Skiareál Lipno čeká na podmínky k otevření
čtvrtek 3.12.2020

Přesto, že veřejnost je všeobecně nabádána k pohybovým aktivitám a odborníci potvrzují pozitivní vliv pohybu a sportu na fyzické i psychické zdraví, skiareály stále nemají jasno kdy a za jakých podmínek budou moci otevřít. Níže posíláme oficiální vyjádření našeho skiareálu k situaci.

Sjezdovky Skiareálu Lipno už pokrývají první centimetry sněhové pokrývky a vše je téměř připraveno k zahájení zimní sezony.  K zajištění bezpečnosti byly vynaloženy nejen finanční prostředky, ale také úsilí mnoha zaměstnanců a zdánlivě tedy nic nebrání spuštění lanovek a přivítání prvních lyžařů na lipenské svahy. Jedinou překážkou pro otevření areálu jsou nejasná pravidla pro otevření a fungování lyžařských areálů a horských středisek v České republice.

Vnímáme celou epidemickou situaci a obtížnost rozhodnutí, ale jsme připraveni otevřít a nemáme dosud jasně dané podmínky, za jakých tak můžeme učinit. Vláda tak drží v nepříjemném napětí nejen nás provozovatele, ale i většinu našich zaměstnanců.“, potvrzuje obtížnou situaci generální ředitel Skiareálu Lipno Matěj Kratochvíl.

Díky pohybu na rozlehlých plochách areálu připadá na každého sportovce zdaleka více než 15 m2, které jsou určeny pro vnitřní prostory obchodů. Ve Skiareálu Lipno, který nabízí lyžařům více než 13 km sjezdovek a 4 lanovky se nenachází ani jediná lanová dráha s uzavřenými kabinkami. Účelné není ani omezování počtu osob na sedačkových lanovkách, které by způsobilo prodloužení čekací doby na nástupištích. I tak budou vnější prostory nástupu na lanovku regulovány, aby bylo mezi návštěvníky dostatek prostoru.

Případné omezení nebo uzavření našeho areálu by mělo velké dopady i na navázané služby a profese, jako jsou například ubytovatelé a restauratéři. Lipenský skiareál je jedním z oblíbených cílů pro rodiny s dětmi, které jej vyhledávají zejména pro širokou nabídku aktivit vhodných pro děti i dospělé. Věříme, že se již v nejbližších hodinách nebo dnech dočkáme smysluplných podmínek pro otevření areálu.“, informuje tisková mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová a dodává, že aktuální informace je možné získat na webových stránkách www.lipno.info nebo na facebookovém profilu #skiareallipno.

Vaše zážitky

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Partneři

Obec Lipno nad Vltavou
Lipno Card
Innogy
Stezka korunami stromů Lipno
Turistický spolek Lipensko
Kooperativa
Vyrobil FT SunFT Sun