Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Stříbrná adventní neděle ve Skiareálu Lipno přivítá Lakomou Barku

Stříbrná adventní neděle ve Skiareálu Lipno přivítá Lakomou Barku

Stříbrná adventní neděle ve Skiareálu Lipno přivítá Lakomou Barku
čtvrtek 8.12.2022

Stříbrná adventní neděle je už třetí v pořadí a 11. prosince přivede do Skiareálu Lipno dámskou folkovou kapelu Lakomá Barka z Českého Krumlova. Už více než pětadvacet let se kapela pohybuje na české folkové scéně. Pět žen, zpěv, housle, kytara, flétny a kontrabas. Pro vánoční i adventní písně je to ideální kombinace. Tvůrčí dílničky nebudu chybět ani tentokrát, a odnesete si tak nejen zážitek ale i krásný vlastnoručně vyrobený vánoční dárek nebo dekoraci.

Náměstí před hotelem Element nabízí i další zážitky, a to gastronomické. Restaurace Stodola má připravený vánoční punč pro děti i dospělé, i propracované menu navazující na tradiční jihočeskou kuchyni. V kombinaci s tankovým plzeňským, vytvářejí ideální prostor pro stylovou večeři v předvánoční atmosféře. Ta panuje také ve vyhlášené lipenské cukrárně Povidloň. Vynikající káva a oblíbený povidloňský vaječný likér spolehlivě doplní chybějící energii a zaženou únavu.

Kdyby vás snad gastronomické lahůdky doprovázené stylovou hudbou dostatečně nezahřály, je pro vás každodenně otevřen vodní ráj Aquaworld Lipno. Je bezbariérový a díky skluzavce, vířivce a saunám se v něm zabaví celá rodina.  

Adventní program na Lipně stříbrnou nedělí samozřejmě nekončí. Na poslední adventní neděli 18. prosince přijedou Medvíďata, českokrumlovský dětský sbor. Zpívá po celé Evropě a přiveze část svého umění i na Lipno. Přípravy na Vánoce se tak završí.

Více info

Vaše zážitky

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za trpělivost instruktorovi Pavlu Krobovi, který mě v mých dvaačtyřiceti letech dokázal za týden naučit obstojně jezdit na snowboardu. Celá moje rodina je v péči instruktorů a to jak těch co učí lyže, tak snowboard. Troufám si tedy potvrdit velmi vysokou úroveň místních instruktorů. Příští rok opět dorazíme a věřím, že se společně s „červenou partou“ zase o trošku zlepšíme! Děkujeme za skvělou sezónu na Lipně a ve Vaší lyžařské škole! S pozdravem, Michal Prokůpek

Michal Prokůpek

Dobrý den, ráda bych tímto poděkovala instruktorce lyžování, slečně Denise Nováčkové, se kterou jsem se letos poprvé postavila na lyže. Díky jejímu empatickému přístupu jsem nejen dokázala překonat strach, který jsem ve svých 38 letech z prvního lyžování měla, ale po několika dnech jsem byla schopná sjet svou první – a pak i další a další – sjezdovku. Oceňuji především, že jsme po celou dobu výuky postupovaly tak, abych se vždy cítila komfortně, a zároveň jsem byla schopná dělat pokroky. Budu velmi ráda, když budu mít možnost s Denisou ve výuce pokračovat i příští sezónu. Marcela Prokůpková

Marcela Prokůpková

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun