Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
Na Lipně je bezpečně
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Skiareál Covid-19

Opatření Covid-19

Hory jsou jedním z nejzdravějších prostředí, které si u nás můžeme dopřát. Pohyb v čisté šumavské přírodě posiluje tolik potřebnou obranyschopnost, avšak i zde je potřeba abychom dodržovali všechna nezbytná hygienická opatření. Přečtěte si základní pravidla, kterými jsme připraveni se na Lipně řídit, abychom vám nabídli zábavný a atraktivní program v našem areálu a zároveň vás dostatečně ochránili. 

1. Ochrana nosu a úst

Ochrana dýchacích cest je jednou ze základních hygienických pravidel. Prosíme, dodržujte povinnost nošení roušek nebo jiné ochrany nosu a úst v uzavřených prostorech, ale i ve venkovních prostorech tam, kde nejste schopni dodržet minimální vzdálenost 2 metry od sebe navzájem. Udržujte funkčnost této ochrany dýchacích cest pravidelnou výměnou nebo adekvátní údržbou. 

2. Osobní hygiena a dostupnost dezinfekce 

Při vstupu do každého vnitřního prostoru je umístěn a viditelně označen stojan s dezinfekčním prostředkem na ruce. Prosíme, použijte jej a podporujte také hygienická opatření pravidelným a důkladným mytím rukou.

3. Nástupní místa a provoz lanovek

Nástup cestujících bude organizován tak, aby ve venkovních prostorech byly dodržovány rozestupy nejméně 1,5 m. Několikrát denně budou dezinfikovány sedačky všech lanových drah ve skiareálu.

4. Pokladny a nákupní proces

Využijte možnosti nákupu skipasu a dalších služeb online, a to ideálně před vaším příjezdem do areálu. Na našem e-shopu www.lipnocard.cz najdete potřebné informace i nabídku všech aktuálně prodejných skipasů i vstupenek. Prodej na místě bude na pokladnách realizován odděleně. Pro zvýšení bezpečnosti zaměstnanců i vás zákazníků, je klíčovým faktorem minimalizace přímého kontaktu. Proto jsou na pokladnách instalována ochranná plexiskla a upřednostňovány bezkontaktní platby. 

5. Lyžařská škola

Při organizaci výuky preferujeme individuální lekce. Hromadná výuka bude v letošní sezoně upravena na max. 6 osob ve skupině.  

6. Vnitřní prostory: restaurace, občerstvení, zábava po lyžování

Vnitřní prostory restaurací, občerstvení i Après Ski barů budou dodržovat svá vlastní stanovená pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví České republiky, a tak v nich mohou nastat různá omezení například v podobě otevírací doby nebo počtu osob uvnitř baru či restaurace. 

7. Storno poplatky z důvodu uzavření areálu kvůli opatření proti šíření covidu-19

V případě, že bychom museli náš skiareál z důvodu vládních nařízení uzavřít, vám garantujeme vrácení poměrné ceny za skipas. 

  Všechna aktuální opatření budou nastavena dle momentálního stupně regionálního semaforu. I nadále jsme v úzkém kontaktu s Ministerstvem zdravotnictví České republiky, stejně tak s Asociací horských středisek a místní hygienickou stanicí. Zdraví klientů i našich zaměstnanců je pro nás prioritou a všechny naše kroky směřují k tomu, abychom nás všechny udrželi ve zdraví a bezpečí. 

Vaše zážitky

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Partneři

Obec Lipno nad Vltavou
Lipno Card
Innogy
Stezka korunami stromů Lipno
Turistický spolek Lipensko
Kooperativa
Vyrobil FT SunFT Sun