Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
Na Lipně je bezpečně
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Skiareál Covid-19

Opatření Covid-19

 

Hory jsou jedním z nejzdravějších prostředí, které si u nás můžeme dopřát. Pohyb v čisté šumavské přírodě posiluje tolik potřebnou obranyschopnost, avšak i zde je potřeba abychom dodržovali všechna nezbytná hygienická opatření. Přečtěte si základní pravidla, kterými jsme připraveni se na Lipně řídit, abychom vám nabídli zábavný a atraktivní program v našem areálu a zároveň vás dostatečně ochránili. 

1. Ochrana nosu a úst

Ochrana dýchacích cest je jednou ze základních hygienických pravidel. Prosíme, dodržujte povinnost nošení ochrany dýchacích cest (nosu a úst), kterými jsou respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s minimální filtrační účinností 94 % v uzavřených prostorech, ale i ve venkovních prostorech tam, kde nejste schopni dodržet minimální vzdálenost 1,5 metru od sebe navzájem. Udržujte funkčnost této ochrany dýchacích cest pravidelnou výměnou nebo adekvátní údržbou. 

2. Osobní hygiena a dostupnost dezinfekce 

Při vstupu do každého vnitřního prostoru je umístěn a viditelně označen stojan s dezinfekčním prostředkem na ruce. Prosíme, použijte jej a podporujte také hygienická opatření pravidelným a důkladným mytím rukou.

3. Nástupní místa a provoz lanovek

Prosíme, abyste v místech nástupu na lanové dráhy dodržovali rozestupy nejméně 1,5 m. Sedačky všech lanových drah ve skiareálu budeme několikrát denně dezinfikovat.

4. Pokladny a nákupní proces

Nákup na e-shopu

Ideální způsob pořízení skipasu je využití našeho e-shopu na www.lipnocard.cz

V případě, že máte na svém účtu na www.lipnocard.cz přiřazené karty Lipno.card, nahrajte si zakoupené skipasy přímo na karty a po příjezdu do areálu můžete jít rovnou lyžovat.

V případě, že karty zatím přiřazené nemáte, obdržíte po dokončení nákupu výměnný lístek, se kterým se dostavíte na pokladny Skiareálu a na samoobslužných pokladnách si vyměníte lístek za skipas.

Nákup na místě

V případě nákupu na místě skipas zakoupíte na samoobslužných pokladnách v Klientské a informačním centru.

V případě, že nákup uhradíte platební kartou, tedy bezkontaktně, můžete jít rovnou lyžovat.

V případě, že nákup uhradíte v hotovosti, budete muset pokladní předložit jeden z následujících dokladů:

 • Očkování:
  • prokazujete se platným certifikátem o dokončeném očkování. Od dokončeného očkování musí uběhnout minimálně 14 dnů.
 • Nemoc – prodělání
  • prokazujete se laboratorně potvrzeným onemocněním COVID-19, uplynula u Vás doba nařízené izolace a od prvního pozitivního rychlého antigenního testu (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS CoV-2 neuplynulo více než 180 dní
 • PCR test
  • absolvoval jste nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, avšak pouze v případě, že:
  • jste mladší 18 let
  • ze zdravotních důvodů se nemůžete nechat očkovat a máte kontraindikaci zapsanou v systému ISIN
  • obdržel jste alespoň jednu dávku vakcíny, ale neuběhla u ní doba 14 dnů od poslední dávky vakcíny
 • děti do 12 let nedokládají splnění podmínek dle Mimořádného opatření (bezinfekčnost O-N)

Pro zvýšení bezpečnosti zaměstnanců i vás zákazníků je klíčovým faktorem minimalizace přímého kontaktu. Proto jsou na pokladnách upřednostňovány bezkontaktní platby. 

5. Lyžařská škola

Při organizaci výuky preferujeme individuální lekce. Hromadná výuka bude v letošní sezoně upravena na max. 6 osob ve skupině.  

6. Vnitřní prostory: restaurace, občerstvení, zábava po lyžování

Vnitřní prostory restaurací, občerstvení i Après Ski barů budou dodržovat svá vlastní stanovená pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví České republiky, a tak v nich mohou nastat různá omezení například v podobě otevírací doby nebo počtu osob uvnitř baru či restaurace. 

7. Storno poplatky z důvodu uzavření areálu kvůli opatření proti šíření covidu-19

V případě, že bychom museli náš skiareál z důvodu vládních nařízení uzavřít, vám garantujeme vrácení poměrné ceny za skipas. 

  Všechna aktuální opatření jsou nastavena dle aktuálních nařízení Vlády ČR. I nadále jsme v úzkém kontaktu s Ministerstvem zdravotnictví České republiky, stejně tak s Asociací horských středisek a místní hygienickou stanicí. Zdraví klientů i našich zaměstnanců je pro nás prioritou a všechny naše kroky směřují k tomu, abychom nás všechny udrželi ve zdraví a bezpečí. 

Vaše zážitky

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Partneři

Obec Lipno nad Vltavou
Lipno Card
Innogy
Stezka korunami stromů Lipno
Turistický spolek Lipensko
Kooperativa
Vyrobil FT SunFT Sun