FO3C0093
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Tipy na skvělé výlety Objevte zdravou šumavskou přírodu na kole či pěšky

Objevte zdravou šumavskou přírodu na kole či pěšky

Čistá a zdravá šumavská příroda je připravena poskytnout klidné zázemí pro regeneraci a odpočinek. A protože regenerace funguje nejlépe když je komplexní, navrhujeme využít skvělých nabídek ubytování a také výhodných rodinných balíčků na vstupy do Království lesa a na Stezku korunami stromů.

Lipenské cyklostezky jsou zametené a připravené pro parádní výlet kolem Lipna. 

Proto, abyste využili svou návštěvu Lipna na maximum je ideální mít svou Lipno.card. Ta zajistí ty nejlepší ceny, ušetří čas a zaručí zábavu pro celou rodinu na několik dní. 

 

Godošova poustevna

Pěší výlet

Trasa: Lipno nad Vltavou, Godošova poustevna - 777 m.n.m., Čertovo kopyto - 853 m.n.m.,

Na Godošovu poustevnu je nejlepší vyrazit z hráze lipenské přehrady po modré turistické značce vzhůru do lesa. 

Poustevna je skalní útvar, ve kterém dožil svůj pestrý život loupežník Godoš. Byl členem známé cikánské party, která loupila na lipensku, zejména v okolí Loučovic. Při velké bitvě roku 1715 došlo k přestřelce, při které byl Godoš raněn a jeho žena Manda zastřelena. Godoš se pak vrátil do Porýní odkud pocházel, pravidelně však jezdil navštěvovat hrob své milé Mandy v Loučovicích u zdi kostela sv. Oldřicha. Na sklonku svého života chtěl být Mandě blíže a usídlil se právě v tomto skalním útvaru, kde přebýval až do své smrti.

Zobrazit mapu výletu

Čertovo kopyto

Pěší výlet

Trasa: Lipno nad Vltavou, Godošova poustevna - 777 m.n.m., Čertovo kopyto - 853 m.n.m.,

Od Godošovy poustevny je možné pokračovat dále po modré značce až na Čertovo kopyto. Velmi zajímavý přírodní skalní útvar, který díky balvanu na svém vrcholku dokonale připomíná kopyto. 

Zobrazit mapu výletu

Rašeliniště Kapličky

Pěší výlet

Trasa: Lipno nad Vltavou, Godošova poustevna - 777 m.n.m., Čertovo kopyto - 853 m.n.m., Medvědí hora - 934 m.n.m., Kapličky U překopané hráze - 897 m.n.m, Cikánský hrob - 875 m.n.m., Vyklestilka - 887 m.n.m., Loučovice, Lipno nad Vltavou.

Rašeliniště Kapličky je přírodní rezervace, Evropsky významná lokalita, jež se nachází mezi zaniklými obcemi Kapličky a Krásná Pole. Tyto obce byly zničeny při budování železné opony. Z bývalé osady Kapličky se dochovalo několik částí hřbitova, patrné jsou ruiny po budovách a zachovaly se dávno vysazené ovocné stromy. Po vojácích zde zase zbyla strážní věž, ze které byla bedlivě sledována nedaleká hranice s Rakouskem. V dolní části rašeliniště se nachází rybníček U překopané hráze, jež dříve sloužil jako chovný rybník. 

Zobrazit mapu výletu

Medvědí hora

Pěší výlet

Trasa: Lipno nad Vltavou, Poustevna - 761 m.n.m, Čertovo kopyto (Cikánský hrádek) - 782 m.n.m., U medvědí stěny - 889 m.n.m., Vrchol Medvědí hory - 943 m.n.m., Loučovice, Lipno nad Vltavou

Vydáte-li se od Překopané hráze dále po modré. Dojdete po zhruba 3 km k Medvědí hoře. Ta dostala svůj název po medvědech, kteří ve zdejších lesích hojně žili. Ze skalních útvarů je nádherný výhled na Lipno a okolní šumavskou přírodu. Medvědí hora je oblíbeným cílem nejen pěších ale také cyklo turistů. 

Zobrazit mapu výletu

Tajemná Luč

Pěší výlet

Trasa: Lipno nad Vltavou, Pod Lučí - 786 m.n.m., Vrchol Luče - 933 m.n.m., Dvorečná - 774 m.n.m.

Vrch s názvem Luč, tyčící se nad řekou Vltavou, severně od obce Loučovice je tvořen unikátním žulovým masivem a zbytky přirozeného a suťového lesa. Společně s Čertovou stěnou tvoří národní přírodní památku. 

Mezi obcí Loučovice a vrcholem hory Luč je několik umělých i přírodních energetických míst, které tvoří zasvěcovací duchovní pouť. Tato místa zde vznikala již v dávnověku a svoje mystično si uchovávají dodnes.

Zobrazit mapu výletu

Vaše zážitky

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za trpělivost instruktorovi Pavlu Krobovi, který mě v mých dvaačtyřiceti letech dokázal za týden naučit obstojně jezdit na snowboardu. Celá moje rodina je v péči instruktorů a to jak těch co učí lyže, tak snowboard. Troufám si tedy potvrdit velmi vysokou úroveň místních instruktorů. Příští rok opět dorazíme a věřím, že se společně s „červenou partou“ zase o trošku zlepšíme! Děkujeme za skvělou sezónu na Lipně a ve Vaší lyžařské škole! S pozdravem, Michal Prokůpek

Michal Prokůpek

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun