Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
Chuť exotiky v degustačním menu
« Zpět na všechny zážitky
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Zážitky Chuť exotiky v degustačním menu

Chuť exotiky v degustačním menu


169,- Kč


Restaurace


Doporučujeme celoročně


Wi-Fi


Za každého počasí

Chuť exotiky v degustačním menu

Slunce, šumění palem, slanost moře, vůně banánů… stačí zavřít oči a vychutnat si na Hříbku některý z našich výběrových rumů.

KAKADU – ELIXIR DE BANANA

Tento 30 procentní rum z Dominikánské republiky je směsí tříletých a pětiletých dominikánských rumů, přezrálých banánů z tamních plantáží a karamelu. Chuťově se jedná o lehčí rum, ve kterém se odráží chuť karibského slunce a ovoce, především pak banánů.  Tmavě jantarová barva elixíru společně s banánovým aroma činí z tohoto nápoje lahodný bonbónek, který příjemně potěší i ty, kteří neholdují tvrdému alkoholu.

DON PAPA

Don Papa je lahodný filipínský rum se 40 procentím obsahem alkoholu, pocházející z oblasti ostrova Negros, který je nazýván také cukřenkou Asie. Cukrová třtina z této části Filipín dosahuje vysoké cukernatosti díky vulkanické půdě a místnímu  podnebí, to vše utváří výjimečně lehkou a ovocnou chuť nápoje. Rum zraje 7 let v dubových sudech v podhůří hor Kanlaon a při jeho degustaci lze najít chuť vanilky, medu a kandovaného ovoce.

RON ZACAPA CENTENARIO – SOLERA GRAN RESERVA 23 YO

Zacapa je ve světě rumu velká legenda, která pochází z Guatemaly. Vzniká mícháním (blendováním) vybraných karibských rumů zrajících až 15 let v sudech z bílého dubu. Jméno nápoje je odvozeno od města, ve kterém se vyrábí. Plantáže cukrové třtiny se však nacházejí v jiné části Guatemaly, na vulkanické planině Retalhuleu.  Pro výrobu Zacapy se využívá pouze panenský sirup, tedy šťáva z cukrové třtiny po prvním lisování. Zrání rumů Zacapa probíhá v horách ve výšce kolem dvou tisíc tří set metrů nad mořem a to starou španělskou metodou „Sistema Solera“, využívanou pro zrání sherry. Směs voní po karamelu, pražených brazilských oříšcích a karamelizovaném banánu v kombinaci se sušeným ananasem.

Degustační menu

Zajímalo by vás, jak chutnají všechny zmíněné rumy, ale na tři velké panáky si netroufáte? Právě pro vás máme naše degustační menu! Při jeho objednávce dostanete od obsluhy všechny tři rumy v množství 0,02l - tedy odpovídající malému panáku a hlavně tomu, abyste si k rumu mohli čichnout, polaskat jej ve skleničce, smočit v něm rty, poválet jej na jazyku a užít si jeho výjimečnou chuť. 
Degustační menu pro vás máme v Hříbku za super cenu 169 Kč s Lipno.card 

Výhody s Lipno.card

Typ výhody: opakovaně

Forma slevy
Degustační menu 3 exotických rumů za 169 Kč

Více o Lipno.card Objednat Lipno.card

Fotogalerie zážitku

Chuť exotiky v degustačním menu
Chuť exotiky v degustačním menu
Chuť exotiky v degustačním menu
Chuť exotiky v degustačním menu
 

Vaše zážitky

První listopadovou sobotu jsme ještě využili skoro ideálního bajkerského počasí a vyrazili zkusit na Lipno "floutrejl" (Lipenský KOLO-toč jsme bohužel propásli) .....I přesto, že nejezdily lanovky a my jsme museli své bajky vytlačit od "Yettiho" na horu ( pokračovali jsme dál na Frymburk...), byl to skvělý zážitek a hlavně nápad něco podobného v areálu vytvořit ...Viděl jsem "Cyklotoulky" věnované Lipensku, reál ale předčil naše očekávání (možná i díky termínu - sice nejezdily lanovky ale my jsme tam jezdili úplně sami....). Takže už se těšíme, až areál sjezdíme na bajcích za pomocí lanovky celý - teď se nám podařilo jen horní úsek (tuším 1+2) 2x a jednou k "Yettimu".

Michal Kříž

Vždy krásně prožitá dovolená :-)

Taťána Šimková

Byli jsme na Lipně poprvé na Silvestra 2015,moc se nám tu líbilo,tak jsme se sem znova vrátili a užili si opět super lyžovačku. Až na náš menší kolaps na konci nového skikrosového parku.

Michaela Šimová

super

Jan Helis

Super lyžování a zážitek pro celou rodinu.

Anton Molnar

Partneři

Obec Lipno nad Vltavou
Lipno Card
Innogy
Stezka korunami stromů Lipno
Turistický spolek Lipensko
Kooperativa