Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Lyžařská škola Často kladené otázky

Často kladené otázky

Jakým způsobem mohu výuku rezervovat?

  • Jedině on-line rezervace výuky je provázána se slevou 15 % na všechny typy výuky. Rezervaci zaplatíte až po příjezdu na Lipno, do té doby ji můžete kdykoliv bezplatně zrušit nebo změnit.
  • Telefonicky na čísle 731 410 812 od pondělí do neděle od 8:00 do 17:00. Telefonická rezervace je možná pouze v případě, že již nelze rezervovat výuku on-line (tedy méně než 2 kalendářní dny před začátkem výuky). Rezervaci zaplatíte až po příjezdu na Lipno, do té doby ji můžete kdykoliv bezplatně zrušit nebo změnit.
  • Osobně na přepážce lyžařské školy. Přijďte alespoň 30 minut před začátkem výuky na přepážku lyžařské školy. Nachází se v nové budově na lyžařském náměstíčku společně s obchodem Instrsport a půjčovnou Intersport Rent. Jsme tu pro Vás denně od 8:00 do 17:00.

Je lepší skupinová nebo individuální výuka?

Obojí má svá pro a proti. U individuální výuky je výhodou absolutní využití času a maximální kontakt s instruktorem. U skupinové výuky je výhodou práce v kolektivu, ukázka názorného provedení na ostatních účastnících, možnost her, vtažení do soutěživosti a snaha být stejně dobrý jako ostatní. Je ale třeba vzít v úvahu i povahu dítěte, pro některé děti je kolektiv motivující, pro jiné naopak stresující.

Je skipas v ceně výuky?

U privátní a rodinné není potřeba kupovat vlastní skipas, jízda lanovkou je zahrnuta v ceně výuky. U skupinové výuky je třeba si ho zakoupit zvlášť. O potřebě skipasu pro skupinovou výuku začátečníků Vás budeme informovat při prodeji výuky nebo Vám dá instruktor vědět, kdy bude potřeba skipas zakoupit.

Jak poznám jezdeckou úroveň svého dítěte?

Každá věková kategorie je rozdělena do čtyř dovednostních úrovní, ke kterým se přihlíží při rozdělování dětí do skupin nebo při výběru správného instruktora. Konkrétní rozdělení naleznete v tabulce úrovní jezdeckých dovedností.

Co si mají děti vzít s sebou?

Lyže, lyžařskou obuv a helmu (pokud si je nepůjčujete na místě), teplé nepromokavé oblečení přizpůsobené aktuálnímu počasí, náhradní rukavice, šálu, čepici nebo kuklu pod helmu, balíček kapesníčků, lyžařský deníček z předchozí výuky.

V jak velkých skupinách probíhá skupinový kurz?

U malých dětí připadají průměrně 3–4 děti na jednoho instruktora. U starších začínajících dětí je to přibližně 6 a u pokročilých průměrně 8. Pro zajištění bezpečnosti a efektivnosti výuky se většinou 2 skupiny na začátku spojují.

Můžou být sourozenci ve stejné skupině?

Skupinová výuka je nejvíce přínosná pro zúčastněné děti v případě, že jsou všichni její členové na stejné lyžařské úrovni. Tempo jízdy, zvolený terén a předváděné prvky jsou vybírány tak, aby všem členům skupiny vyhovovaly a posouvaly je na vyšší lyžařskou úroveň. Pokud se však ve skupině nachází slabší článek, musí instruktor přizpůsobit výuku jemu. Naopak pokud je někdo ve skupině výrazně lepší, nemusí ho taková výuka nikam posunout. Zařazení sourozenců do jedné skupiny je tedy možné pouze v případě, že jsou ve stejné věkové kategorii a že je jejich lyžařská úroveň stejná. Rozlišujeme věkové kategorie BABY (děti 4-5 let) a KIDS (děti 6-15 let). V případě velkých skupin jsou KIDS děleny ještě na mladší 6-9 let a starší 10-15 let.

Je helma po dobu výuky povinná?

Helma je povinná pro děti do 15 let. Všem ostatním ji z bezpečnostních důvodů doporučujeme také.

Jsou nutné hůlky?

Hůlky se pro začínající lyžaře a mírně pokročilé vůbec nepoužívají. V případě pokročilých lyžařů záleží na instruktorovi, kdy hůlky do výuky zařadí. Pokud si nejste jistí, vezměte hůlky s sebou na sraz s instruktorem a domluvte se s ním, zda budou na výuku potřeba.

Co když je špatné počasí?

Pokud je v provozu ski areál, probíhá výuka za jakéhokoliv počasí (chlad, déšť, chumelení…)

Je dobré být u výuky přítomen?

Ne, děti to spíše rozptyluje. Doporučujeme děti předat a odejít nebo výuku sledovat z povzdáli.

Je výuka omezena věkem?

Výuka je omezena pouze minimálním věkem. Privátní lyžařské výuky se mohou účastnit děti od 3 let, skupinové výuky děti od 4 let. Snowboard vyučujeme od 6 let.

Je vestička pro mé dítě povinná?

Všechny děti přibližně do 15 let jsou povinny nosit při výuce speciální reflexní vestičku lyžařské školy. Vestičku si vyzvednete na přepážce Skischool Lipno při platbě výuky. Děti nad 15 let a dospělí, musí být při výuce označeni reflexní páskou, kterou jim po dobu výuky zapůjčí instruktor.

K čemu slouží lyžařský deníček a musí ho mít mé dítě při výuce?

Lyžařský deníček slouží k zaznamenání lyžařských dovedností, které dítě během výuky získalo. Doporučujeme deníček nosit na každou výuku, aby instruktor věděl, co už bylo probráno a dokázal na předešlou výuku plynule navázat. Pro děti je deníček něco jako vysvědčení a motivuje je k neustálému zlepšování.

Musím rezervaci vytvořenou přes váš rezervační systém ihned zaplatit?

Ne, rezervaci zaplatíte až na přepážce lyžařské školy. Platba předem není možná. Pokud se objednané výuky nemůžete z jakýchkoliv důvodů zúčastnit, informujte nás co nejdříve telefonicky (8:00-17:00) nebo kdykoli prostřednictvím SMS či e-mailu. Vaši rezervaci bezplatně zrušíme nebo změníme.

S jak velkým předstihem si mám výuku zarezervovat?

Obecně platí, čím dříve tím lépe. Zejména o víkendech a o prázdninách je poptávka velká a kapacita školy může být mnoho dní dopředu naplněna. On-line systém vám zároveň nedovolí rezervovat výuku dříve než za 2 kalendářní dny.

Mohu si zarezervovat konkrétního instruktora?

Ano, pokud bude instruktor v daný termín volný, lze si ho zarezervovat. Služba garance vyžádaného instruktora je zpoplatněna příplatkem 10 % ze základní prodejní ceny.

Pokud zaplacenou výuku včas zruším, vrátíte mi zpátky peníze?

  • V případě zrušení zaplacené výuky více než 12 hodin před začátkem výuky Vám vrátíme celou zaplacenou částku.
  • V případě zrušení zaplacené výuky méně než 12 hodin před začátkem výuky Vám bude účtován manipulační poplatek 500 Kč.
  • V případě úrazu nebo nemoci Vám bude po předložení lékařské zprávy vrácena částka za nevyužitou výuku.

Proč musím zaplatit všechny rezervace najednou?

Je to z důvodu efektivního plánování rozdělení výuky mezi instruktory. Snažíme se, aby byli instruktoři vytíženi rovnoměrně a co nejefektivněji, tedy aby každého klienta učil ideálně stejný instruktor, který se nejlépe hodí k jeho věkové kategorii a lyžařské úrovni. Z minulosti máme špatné zkušenosti s klienty, kteří si udělali několik rezervací, nepřišli výuku zaplatit a ani výuku nezrušili. Takové rezervace zbytečně vytěžovaly kapacitu lyžařské školy a blokovaly vhodné instruktory pro jiné klienty. V případě, že nebude chtít ve výuce pokračovat, stačí zavčasu výuku zrušit a mi vám vrátíme peníze zpět.

Proč ztrácím slevu při změně on-line rezervace na přepážce Skischool Lipno?

Rezervace, které byly vytvořeny on-line, jsou s předstihem přidělovány instruktorům. V případě včasné rezervace se snažíme, abyste měli stejného instruktora na všechny vaše výuky a instruktor byl vhodný pro vaši věkovou kategorii a lyžařskou úroveň. Pokud se až na poslední chvíli rozhodnete cokoliv měnit, je potřeba rezervaci smazat, upravit nebo přesouvat, tedy stejné administrativní kroky jako když si klient přijde koupit výuku na přepážku bez předchozí rezervace. Rezervace on-line tak ztrácí svoji výhodu.

Vaše zážitky

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za trpělivost instruktorovi Pavlu Krobovi, který mě v mých dvaačtyřiceti letech dokázal za týden naučit obstojně jezdit na snowboardu. Celá moje rodina je v péči instruktorů a to jak těch co učí lyže, tak snowboard. Troufám si tedy potvrdit velmi vysokou úroveň místních instruktorů. Příští rok opět dorazíme a věřím, že se společně s „červenou partou“ zase o trošku zlepšíme! Děkujeme za skvělou sezónu na Lipně a ve Vaší lyžařské škole! S pozdravem, Michal Prokůpek

Michal Prokůpek

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun