Sjezdovky na Lipně

Sjezdovky na Lipně

Pohodová jízda po přehledných a upravených sjezdovkách

Skiareál Lipno vám nabízí pohodové lyžování na více jak 13,4 km upravených sjezdovek. Sjezdové tratě mírné a střední obtížnosti mají příjemný pozvolný profil, který je ideální pro děti a začátečníky. Všechny tratě jsou kompletně pokryty moderním zasněžovacím systémem.

kde zážitek naleznete

Zážitek je vhodný pro rodiny
Restaurace
Toalety v místě
Zážitek je vhodný pro skupiny

Jižní strana

Na jižní straně Skiareálu Lipno (směrem od parkoviště) se nachází sjezdovky Jezerní, Školní, Spojovací, výukové hřiště Fox park a bobovací kopec. Na vrchol těchto sjezdovek vás vyveze lanová dráha Lipno Express nebo lanovka Lipenská.

Severní strana

Na severní stranu Skiareálu Lipno (odvrácená strana) vás dopraví lanová dráha Lipno Express nebo lanová dráha Lipenská. Nachází se zde sjezdovky Střecha, Pánská, Dámská, Sjezdovka lišáka Foxe, Promenádní, Vyhlídka, Lipenská, Snowpark, Skicrossová dráha a měřený slalom. K dispozici jsou lanové dráhy Střecha a Promenádní a Lipenská.


Jezerní

Patří k nejdelším ve Skiareálu Lipno - měří 1400 metrů. Je spojnicí se sjezdovkami, které se nachází na druhé straně Skiareálu. Je oblíbená nejen u rodin s dětmi, ale i u lyžařů, kteří si zkoušejí carvingový styl jízdy. Jedná se o modrou sjezdovku. Na této sjezdovce probíhá každý den večerní lyžování.


Školní

Je určena výhradně klientům lyžařské školy Lipno.skischool. Sjezdovka měří 1250 metrů a vede vedle Jezerní sjezdovky. Jedná se o modrou sjezdovku.


Spojovací

Propojení na sjezdovku Jezerní od nástupu lanovky Lipno Express. Sjezdovka je dlouhá 350 metrů.


Střecha

Nejnáročnější sjezdovka v areálu nabízí slušný adrenalinový zážitek ze sjezdu. Je označena jako černo/modrá a měří 970 metrů.


Pánská

Tato sjezdovka patří k páteřním sjezdovkám areálu. Velmi oblíbená. Měří 970 metrů. Označena jako červeno/modrá.


Dámská

Oblíbená alternativa ke sjezdovce Pánské. Měří 1090 metrů a je označena jako červeno/modrá.


Sjezdovka lišáka Foxe

Sjezdovka měří 1100 metrů. Jedná se o červeno/modrou sjezdovku.


Promenádní

Měří 930 metrů. Svým profilem je vhodná i pro sportovnější lyžaře. Jedná se o červeno/modrou sjezdovku.


Vyhlídka

Sjezdovka Vyhlídka patří díky svému profilu mezi nejoblíbenější sjezdovky ve Skiareálu. Najdete ji vedle sjezdovky Promenádní, měří 1200 metrů. Jedná se o červenou sjezdovku.


K Yettimu

Modrá sjezdovka určena pro sportovní nadšence. Na dráze dlouhé 500 m a situované mezi sjezdovky Dámskou a Sjezdovku lišáka Foxe je každý den vytyčována slalomová dráha. Na ní si každý může vyzkoušet své lyžařské dovednosti.


Lipenská

Sjezdovka, která je dlouhá 800 metrů, představuje svým profilem trať pro lyžaře každého věku. Sjezdovka je obsluhová moderní dvou sedačkovou lanovkou, která vám vyveze na vrchol cca za 3 minuty.


Fox park

Výukové hřiště o délce 120 metrů se nachází u dolní stanice lanové dráhy Lipno Express. Patří oprávněně ke špičce v České republice. Nabízí tři pojízdné koberce, pohádkové slalomy. Vstup je pro všechny lyžaře ZDARMA. Fox park je otevřen nejen od 8.30 do 16.hod, ale i od 18 do 20 hodin. V tuto dobu je část vyhrazena pro sáňkování a bobování a to vše pod umělým osvětletním. Pravidelně zde probíhají odpolední soutěže a zábava s lišákem Foxem.


Snowpark Lipno

Snowpark Lipno nabízí komplexní zázemí pro freestyle snowboarding nebo freeski, a to pro naprosté začátečníky i zkušené jezdce.
První část se čtyřmi bednami a nízkými skoky vhodná pro výuku základů freestylu navržená speciálně pro začínající jezdce
Druhá část určená pro pokročilé a zkušené jezdce se třemi širokými platformami, kde nechybí například rovná a lomená bedna nebo wallride a bonk

Novinkou je páteční freestylová výuka ve snowparku, a to při zakoupení 5 a vícedenní výuky s instruktorem ve Skischool Lipno

Délka Snowparku Lipno je 600 m. V průběhu celé zimní sezóny zde probíhají akce a závody pořádané profesionály.


Skicross - 2 paralelní tratě

Jsou samostatné, zvlášť oddělené části sjezdovky dlouhé 1250m. Důraz je kladen na zábavnou formu s obtížností, která vyhovuje jak malým dětem, tak i dospělým lyžařům. Nejlepší známkou je spokojenost lyžařů. Obě tratě se navíc kříží několik metrů dlouhým tunelem, kterým budou lyžaři projíždět.

Stav#ObtížnostSjezdovkaPřevýšeníDélka
 1 Promenádní172 m930 m
 10 K Yettimu s měřeným slalomem110 m500 m
 11 Vyhlídka185 m1200 m
 12a Skicross I100 m800 m
 12b Skicross II100 m800 m
 13 Snowcross50 m500 m
 14 Lipenská50 m800 m
 2 Sjezdovka lišáka Foxe172 m1100 m
 3 Dámská192 m1090 m
 4 Pánská192 m970 m
 5 Střecha190 m970 m
 6 Snowpark105 m600 m
 7 Školní140 m1250 m
 8 Fox park10 m120 m
 9 Jezerní160 m1400 m
 9a Spojovací30 m350 m
 Celkem 13380 m

Zdroj dat: www.holidayinfo.cz © Sitour CZ

Mapa skiareálu

Kde zážitek najdete