Cyklotrasa Jezerní

Cyklotrasa Jezerní

Cyklotrasa Jezerní je nezapomenutelný zážitek pro všechny cyklisty, kteří si chtějí užít krásnou šumavskou přírodu. Tato trasa, která se táhne okolo lipenské přehrady, má celkovou délku 19,6 km. Během jízdy na kole si můžete vychutnat nádherné výhledy na hladinu jezera, okolní lesy a kopce.

19,8 km
1:18 h
TOP trasa
Výlet pro celou rodinu

Trasa je vhodná pro všechny typy cyklistů, od začátečníků až po pokročilé. Většina cesty je rovinatá, ale najdou se i krátké úseky s mírným stoupáním a sjezdem. Během jízdy se budete moci zastavit na několika místech, kde najdete lavičky a stoly, kde si můžete odpočinout nebo si dát piknik. Určitě také doporučujeme zastávku v kempu Modřín, kde najdete stylovou restauraci Gril Modřín, která nabízí marinované rožněné maso od lokálního řezníka, jihočeský Chrupák a poctivé polévky. Samozřejmostí je také čepované pivo, domácí limonády a další. 

Cyklotrasa Jezerní je ideální volbou pro rodinný výlet nebo romantickou jízdu pro dva. Při své cestě kolem jezera si můžete vychutnat klid a krásu přírody. Pokud jste fanoušky cykloturistiky, tuto trasu byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Výškový profil

Otevřít na Mapy.cz Odeslat trať na email