Běžecký areál Pasečná
« Zpět na všechny zážitky
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Zážitky Běžecký areál Pasečná

Běžecký areál Pasečná


Zážitek je vhodný pro skupiny


Aktivita vhodná jako kardio cvičení


Restaurace


Toalety v místě


Zážitek je vhodný pro rodiny

Běžecký areál Pasečná

Milujete běžky a hledáte neokoukané trasy i perfektní sněhové podmínky? Zamiřte na Pasečnou!

Právě tam totiž najdete nový běžkařský areál Pasečná, který díky příhraniční spolupráci přináší dohromady 50 kilometrů propojených upravených běžkařských tras. Pohodlné parkování, cvičná louka pro začátečníky i kvalitní občerstvení, to vše je už jen bonus k nádherné panenské přírodě a dechberoucím výhledům.

Vzhledem k tomu, že doba covidová běžeckému lyžování přeje víc než kdy dřív, na mnoha trasách bývá při optimálních sněhových podmínkách nepříjemně plno (nebo na nich naopak schází ty optimální podmínky). A proto nových kilometrů udržovaných tras není nikdy dost. Pasečná navíc díky své poloze u rakouských hranic v nadmořské výšce 827 m nabízí nejlepší sněhové podmínky na celém Lipensku.

V areálu si přijdou na své jak začátečníci a rodiny s dětmi, tak skuteční fajnšmekři a ostřílení běžci. Najdete tu cvičnou louku, která disponuje dvěma stopami vedle sebe, a tak je naprosto ideální například pro učení dětí. Stejně tak vás ale čekají sportovní trasy různých náročností, třeba 11 km trasa s převýšením 264 m až na Svatého Tomáše, kde se můžete těšit na nejkrásnější výhled na rakouské Alpy z Vítkova hrádku. Nebo vyběhněte na další 11 km okruh směrem k rakouské hranici, kde se plynule napojíte na TraumArenu St. Stefan - Afiesl a dalších 25 km na rakouské straně. Nově na vás tak čeká téměř 50 km pravidelně udržovaných a propojených tras. Samozřejmostí je pravidelná úprava terénními stroji s příslušenstvím pro výrobu stopy pro bruslení i klasiku.

Ideálním nástupním místem je penzion Dobík Pasečná, před kterým můžete pohodlně zaparkovat a zároveň se tam zahřát svařáčkem ve vyhlášeném bistru Pasečná nebo si rovnou dopřát pořádný oběd v místní restauraci. Nachází se zde také výše zmíněná cvičná louka a penzion je navíc centrálním bodem mezi oběma výletními cíli (Svatý Tomáš a panoramatická stezka Sankt Stefan-Afiesl).

Více informaci ZDE

 

Fotogalerie zážitku

Běžecký areál Pasečná
Běžecký areál Pasečná
 

Vaše zážitky

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun