Běžecký areál Pasečná

Běžecký areál Pasečná

Milujete běžky a hledáte neokoukané trasy i perfektní sněhové podmínky? Zamiřte na Pasečnou!

kde zážitek naleznete

Zážitek je vhodný pro skupiny
Restaurace
Toalety v místě
Zážitek je vhodný pro rodiny

Právě tam totiž najdete nový běžkařský areál Pasečná, který díky příhraniční spolupráci přináší dohromady 50 kilometrů propojených upravených běžkařských tras. Pohodlné parkování, cvičná louka pro začátečníky i kvalitní občerstvení, to vše je už jen bonus k nádherné panenské přírodě a dechberoucím výhledům.

 Běžecký areál Pasečná díky své poloze u rakouských hranic v nadmořské výšce 827 m nabízí nejlepší sněhové podmínky na celém Lipensku.

V areálu si přijdou na své jak začátečníci a rodiny s dětmi, tak skuteční fajnšmekři a ostřílení běžci. Najdete tu cvičnou louku, která disponuje dvěma stopami vedle sebe, a tak je naprosto ideální například pro učení dětí. Stejně tak vás ale čekají sportovní trasy různých náročností, třeba 11 km trasa s převýšením 264 m až na Svatého Tomáše, kde se můžete těšit na nejkrásnější výhled na rakouské Alpy z Vítkova hrádku. Nebo vyběhněte na další 11 km okruh směrem k rakouské hranici, kde se plynule napojíte na TraumArenu St. Stefan - Afiesl a dalších 25 km na rakouské straně. Nově na vás tak čeká téměř 50 km pravidelně udržovaných a propojených tras. Samozřejmostí je pravidelná úprava terénními stroji s příslušenstvím pro výrobu stopy pro bruslení i klasiku.

Ideálním nástupním místem je penzion Dobík Pasečná, před kterým můžete pohodlně zaparkovat a zároveň se tam zahřát svařáčkem ve vyhlášeném bistru Pasečná nebo si rovnou dopřát pořádný oběd v místní restauraci. Nachází se zde také výše zmíněná cvičná louka a penzion je navíc centrálním bodem mezi oběma výletními cíli (Svatý Tomáš a panoramatická stezka Sankt Stefan-Afiesl).

Více informaci ZDE

Kde zážitek najdete

Fotogalerie zážitku

Běžecký areál Pasečná
Běžecký areál Pasečná