Běžecký areál Pasečná
« Zpět na všechny zážitky
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Zážitky Běžecký areál Pasečná

Běžecký areál Pasečná


Zážitek je vhodný pro skupiny


Aktivita vhodná jako kardio cvičení


Restaurace


Toalety v místě


Zážitek je vhodný pro rodiny

Běžecký areál Pasečná

Milujete běžky a hledáte neokoukané trasy i perfektní sněhové podmínky? Zamiřte na Pasečnou!

Právě tam totiž najdete nový běžkařský areál Pasečná, který díky příhraniční spolupráci přináší dohromady 50 kilometrů propojených upravených běžkařských tras. Pohodlné parkování, cvičná louka pro začátečníky i kvalitní občerstvení, to vše je už jen bonus k nádherné panenské přírodě a dechberoucím výhledům.

Vzhledem k tomu, že doba covidová běžeckému lyžování přeje víc než kdy dřív, na mnoha trasách bývá při optimálních sněhových podmínkách nepříjemně plno (nebo na nich naopak schází ty optimální podmínky). A proto nových kilometrů udržovaných tras není nikdy dost. Pasečná navíc díky své poloze u rakouských hranic v nadmořské výšce 827 m nabízí nejlepší sněhové podmínky na celém Lipensku.

V areálu si přijdou na své jak začátečníci a rodiny s dětmi, tak skuteční fajnšmekři a ostřílení běžci. Najdete tu cvičnou louku, která disponuje dvěma stopami vedle sebe, a tak je naprosto ideální například pro učení dětí. Stejně tak vás ale čekají sportovní trasy různých náročností, třeba 11 km trasa s převýšením 264 m až na Svatého Tomáše, kde se můžete těšit na nejkrásnější výhled na rakouské Alpy z Vítkova hrádku. Nebo vyběhněte na další 11 km okruh směrem k rakouské hranici, kde se plynule napojíte na TraumArenu St. Stefan - Afiesl a dalších 25 km na rakouské straně. Nově na vás tak čeká téměř 50 km pravidelně udržovaných a propojených tras. Samozřejmostí je pravidelná úprava terénními stroji s příslušenstvím pro výrobu stopy pro bruslení i klasiku.

Ideálním nástupním místem je penzion Dobík Pasečná, před kterým můžete pohodlně zaparkovat a zároveň se tam zahřát svařáčkem ve vyhlášeném bistru Pasečná nebo si rovnou dopřát pořádný oběd v místní restauraci. Nachází se zde také výše zmíněná cvičná louka a penzion je navíc centrálním bodem mezi oběma výletními cíli (Svatý Tomáš a panoramatická stezka Sankt Stefan-Afiesl).

Více informaci ZDE

 

 

Fotogalerie zážitku

Běžecký areál Pasečná
Běžecký areál Pasečná
 

Vaše zážitky

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za trpělivost instruktorovi Pavlu Krobovi, který mě v mých dvaačtyřiceti letech dokázal za týden naučit obstojně jezdit na snowboardu. Celá moje rodina je v péči instruktorů a to jak těch co učí lyže, tak snowboard. Troufám si tedy potvrdit velmi vysokou úroveň místních instruktorů. Příští rok opět dorazíme a věřím, že se společně s „červenou partou“ zase o trošku zlepšíme! Děkujeme za skvělou sezónu na Lipně a ve Vaší lyžařské škole! S pozdravem, Michal Prokůpek

Michal Prokůpek

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun