_DSC5921

To nej z gastro provozů se sejde na Lipno Food Festu!

zveřejněno: pondělí, 4. března 2024

V sobotu 16. března se na Lipně budou dít velké věci! Poprvé v historii se spojí to nej z gastro provozů na Lipně včetně blízkého okolí a Vy budete mít jedinečnou příležitost vše ochutnat na jednom místě v rámci akce Jarní Food Fest, aneb zabijačkové hody na Lipně. Tento festival mnoha chutí, vůní, lahůdek odstartuje úderem desáté dopolední a končit se bude okolo sedmnácté. Mimo jídla, pití si na své přijdou i rodiče s dětmi díky dětskému programu a ani dospěláci nepřijdou zkrátka.

Přehlídka toho nej bude probíhat v srdci Rodinného areálu Lipno, přímo na lipenském náměstíčku. 

Návštěvníci na festivalu najdou Kramolínského vola, který bude prezentovat zabijačkové speciality, sekanou, nebo třeba zabijačkový guláš. Kulinářství Korzo připravuje top zelňáky, stroopinky, buchty, lívance. Poctivé pečivo dodá Chleba se solí. Milovníci kávy si přijdou na své díky Shots & sparks. Molo Bistro umíchá ty nej drinky. Pivovar Rožmberk chystá pivní speciality. Pro mlsné jazýčky si své nej zákusky připravuje cukrárna Povidloň. Prostě ať už budete mít chuť na cokoliv, tady se o Vaše chuťové pohárky postarají na maximum. Přehlídka toho nej bude probíhat v srdci Rodinného areálu Lipno, přímo na lipenském náměstíčku. 

Festival nabídne i doprovodný program pro celou rodinu

Mimo vybrané speciality si návštěvníci užijí i bohatý program pro děti a dospělé. Nejenom k poslechu zahraje tematická Řeznická kapela nebo oblíbené Duo Kačí z nedalekých Českých Budějovic. Pro děti bude připraveno malování na obličej, kouzlení, možnost opékat buřty a k tomu spousta her a soutěží.

Kdo by po vydatném hodování chtěl malinko vytrávit, může vyrazit na Stezku korunami stromů, na procházku okolo lipenského jezera, vypůjčit si kolo, elektrokolo, nebo si sjet pomocí sjezdových koloběžek nádhernou přírodní trasu.