IZS_209

Zažijte Den s Integrovaným záchranným systémem na vlastní kůži!

zveřejněno: pátek, 8. září 2023

Voláme všechny milovníky stříkaček, houkaček, žebříků nebo policejních psů. Unikátní a velmi oblíbená akce Den s Integrovaným záchranným systémem je tu! Ještě větší a na více místech v Rodinném areálu Lipno. V sobotu 9. září si můžete s dětmi užít nádherný rodinný den, seznámit se například s prací Policie ČR, Horské služby, Vodní záchranné služby a podívat se do Království lesa zdarma.

Vše odstartuje úderem desáté dopolední ukázkou hašení požáru a pokračovat se bude například ukázkou slaňování ze Stezky korunami stromů, zásahem policejních psovodů, ukázkou záchrany osob z vodní hladiny a nebude chybět ani výbuch s požárem.

Den s Integrovaným záchranným systém ovšem není jen o ukázkách práce všech složek, ale také o tom, naučit se v případě nebezpečí adekvátně reagovat. Ať je Vám deset nebo padesát let. Nasát nové informace, nebo si je zopakovat můžete na jednotlivých stanovištích.

Pro děti je pak připraven pamětní list a také cesta po všech stanovištích. Pokud je obejdou, získají odměnu v podobě vstupu do Království lesa pro děti do 14,99 let + dospělou osobu zdarma.