Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
Busem po Lipensku
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Infocentrum Lipno Jak a kudy na Lipno v létě Busem po Lipensku

Busem po Lipensku

Okolí lipenské nádrže budou od soboty 1. 7. 2017 až do neděle 3. 9. 2017 křižovat nově cyklobusy a turistické autobusy.

Busem po Lipensku

 

Návštěvníkům celé oblasti se tak otevírá nová možnost vyrazit za cyklistikou, pěší turistikou i aktivním pohybem do celého regionu. Páteřní, modrá autobusová linka s přívěsem na 30 kol začíná v Rožmberku nad Vltavou na náměstí odkud pokračuje přes Vyšší Brod, Loučovice, Lipno nad Vltavou, Frymburk, Černou v Pošumaví a Horní Planou do Nové Pece až na Jelení Vrchy. Vybrané spoje na této lince zajíždí také z/do Českého Krumlova a Boršova nad Vltavou.

 

Síť doplňuje zelená, turistická linka s možností přepravy 7 kol vedená z Horní Plané, přes Černou v Pošumaví, Frymburk, Lipno nad Vltavou do Přední Výtoně až na Svatý Tomáš. Autobusy jsou otevřené pro každého. Unikátnost projektu spočívá však v možnosti cestovat autobusy i bezplatně a sice s kartou hosta Lipno.card. K přepravě zdarma s Lipno.card můžete využít všech spojů mezi zastávkami ležícími od Rožmberka nad Vltavou, náměstí po Novou Pec, Jelení Vrchy. 

Bezplatné cestování s Lipno.card 

Jak to funguje? Každá karta obsahuje 10 bezplatných jízd, které můžete libovolně využít ve všech našich spojích modré a zelené linky v úseku mezi zastávkami od Rožmberka nad Vltavou po Novou Pec. Při nástupu do autobusu předložte kartu řidiči autobusu společně s hlášením cílové zastávky. Řidič ověří platnost karty a dostupnost služby a poté vám vydá jízdenku na bezplatnou přepravu. V případě, kdy počet volných jízd vyčerpáte, zaplatíte v autobuse běžné jízdné, zlevněné o 20 %. Bezplatná přeprava s Lipno.card se nevztahuje na přepravu jízdního kola. V případě, že pojedete mimo oblast bezplatné přepravy, je nutné si u řidiče autobusu následně dokoupit z poslední zastávky v bezplatném pásmu do Vaší skutečné cílové stanice. 

 

Platí od 1. 7. 2017 do 3. 9. 2017 Směr Vyšší Brod, Nová Pec
Linka číslo 320921 BUS 5 X6+78 cyklo BUS 11 3456+78 BUS 7 6+78 cyklo BUS 77 X78 cyklo BUS 13 X6+78
České Budějovice, Nádraží          
České Budějovice, aut. nádr.          
Boršov n. Vlt., žel. st. 7:20 8:20     16:45
Boršov n. Vlt., Podjezd / 8:22     16:47
Boršov n. Vlt., U Mostu / 8:24     16:48
Boršov n. Vlt., Březí / |     16:50
Zlatá Koruna / 8:39     17:05
Zlatá Koruna, Letná / 8:45     17:10
Zlatá Koruna, Rájov X 7:35 /     /
Český Krumlov, Sv. Trojice 7:45 8:55 15:20   17:20
Český Krumlov, žel. st / / 15:25   /
Český Krumlov, Špičák 7:51 § 9:01 § 15:28   17:25
Český Krumlov, Dobrkovice / / /   /
Český Krumlov, Horní Brána 7:54 § 9:04 § 15:31   17:30
Český Krumlov, Spolí, Kemp / / /   /
Český Krumlov, Plešivec 7:53 § 9:07 § 15:34   17:35
Český Krumlov, Rechle / / /   /
Větřní, závod | | |   X 17:44
Větřní, Dobrné | | |   |
Větřní, Hašlovice, rozc. 8:12 9:22 15:46   17:50
Větřní, Zátoňské Dvory X 8:15 | X 15:49   X 17:55
Větřní, Branná 8:20 9:30 15:53   17:57
Rožmberk n. Vlt., Studenec, rozc. X 8:25 X 9:38 X 15:58   X 18:02
Rožmberk n. Vlt., nám. 8:30 9:42 16:02 16:02 18:05
Dolní Dvořiště, rozc. Rožmberk 4.0 8:39 9:49 16:12 16:12 18:15
Vyšší Brod, Herbertov X 8:41 X 9:51 X 16:15 X 16:15 X 18:20
Vyšší Brod, nám. 8:43 9:56 16:17 16:17 18:22
Vyšší Brod, klášter 8:45 9:58 16:18 16:18 18:24
Loučovice 8:51 10:10 16:24 16:24 18:30
Loučovice, pila. X 8:53 X 10:06 X 16:26 X 16:26 X 18:32
Loučovice, Svatý Prokop X 8:55 X 10:07 X 16:27 X 16:27 X 18:33
Lipno n. Vlt., žel. st. X 8:57 X 10:09 X 16:29 X 16:29 X 18:37
Lipno n. Vlt., přehrada 8:59 10:10 16:30 16:30 18:27
Lipno n. Vlt., přístaviště 9:00 10:11 16:31 16:31 18:39
Kájov, Staré Dobrkovice / / / / /
Hořice na Šumavě / / / / /
Hořice na Šumavě, U hřbitova / / / / /
Černá v Pošumaví / / / / /
Černá v Pošumaví, Plánička / / / / /
Frymburk, Milná / / / / /
Frymburk, tábor / / / / /
Frymburk / / / / /
Frymburk,U Lískovců / / / / /
Lipno n. Vlt., Kobylnice, chaty / / / / /
Lipno n. Vlt., lanovka 9:02 10:13 16:33 16:33 18:40
Lipno n. Vlt., lanovka 9:02 10:20 16:35 16:35 18:40
Lipno n. Vlt., Kobylnice, chaty 9:07 10:25 16:37 16:37 18:45
Frymburk, U Lískovců X 9:15 X 10:33 X 16:45 X 16:45 X 18:53
Frymburk 9:17 10:35 16:46 16:46 18:55
Frymburk, tábor X 9:19 X 10:39 X 16:48 X 16:48 X 18:57
Frymburk, Milná X 9:24 X 10:45 X 16:53 X 16:53 X 19:00
Černá v Pošumaví, Plánička X 9:29 X 10:50 X 16:58 X 16:58 X 19:05
Černá v Pošumaví 9:30 10:51 16:59 16:59 19:08
Černá v Pošumaví 9:30   17:00 17:00  
Horní Planá, žel. st. Černá v Pošumaví 9:33   17:03 17:03  
Horní Planá, Hůrka na Šumavě 9:38   17:05 17:05  
Horní Planá, Karlovy Dvory X 9:40   X 17:06 X 17:06  
Horní Planá - příjezd 9:42   17:08 17:08  
Horní Planá, Pernek X 9:44   X 17:10 X 17:10  
Želnava X 9:48   X 17:14 X 17:14  
Nová Pec 9:52   17:18 17:18  
Nová Pec, Jelení Vrchy - odjezd 10:17        

 

Platí od 1. 7. 2017 do 3. 9. 2017 Směr Boršov nad Vltavou
Linka číslo 320921 BUS 14 X6+78 BUS 12 3456+78 BUS 6 6+78 cyklo BUS 4 X78 cyklo BUS 8 X6+78 cyklo
Nová Pec, Jelení Vrchy - odjezd     12:20 12:20  
Nová Pec     12:37 12:37 17:35
Želnava     X 12:41 X 12:41 X 17:39
Horní Planá, Pernek     X 12:43 X 12:43 X 17:44
Horní Planá - příjezd     12:45 12:45 17:47
Horní Planá, Karlovy Dvory     X 12:47 X 12:47 X 17:49
Horní Planá, Hůrka na Šumavě     12:48 12:48 17:50
Horní Planá, žel. st. Černá v Pošumaví     12:50 12:50 17:52
Černá v Pošumaví     12:53 12:53 17:55
Černá v Pošumaví   10:55 12:53 12:53 17:55
Černá v Pošumaví, Plánička   / X 12:58 X 12:58 X 18:00
Frymburk, Milná   / X 13:04 X 13:04 X 18:06
Frymburk, tábor   / X 13:05 X 13:05 X 18:07
Frymburk   / 13:06 13:06 18:00
Frymburk, U Lískovců   / X 13:08 X 13:08 X 18:10
Lipno n. Vlt., Kobylnice,chaty   / 13:16 13:16 18:18
Lipno n. Vlt., lanovka   / 13:20 13:20 18:22
Lipno n. Vlt., lanovka   / 13:25 13:25 18:25
Lipno n. Vlt., Kobylnice, chaty   / / / /
Frymburk,U Lískovců   / / / /
Frymburk   / / / /
Frymburk, tábor   / / / /
Frymburk, Milná   / / / /
Černá v Pošumaví, Plánička   / / / /
Černá v Pošumaví   10:55 / / /
Hořice na Šumavě, U hřbitova   11:05 / / /
Hořice na Šumavě   11:07 / / /
Kájov, Staré Dobrkovice   11:17 / / /
Lipno n. Vlt., přístaviště   / 13:27 13:27 18:27
Lipno n. Vlt., přehrada   / 13:28 13:28 18:28
Lipno n. Vlt., žel. st.   / X 13:29 X 13:29 X 18:29
Loučovice, Svatý Prokop   / X 13:30 X 13:30 X 18:31
Loučovice, pila.   / X 13:32 X 13:32 X18:33
Loučovice   / 13:33 13:33 18:35
Vyšší Brod, klášter   / 13:39 13:39 18:41
Vyšší Brod, nám. 10:27 / 13:41 13:41 18:43
Vyšší Brod, Herbertov X 10:92 / X 13:44 X 13:44 X 18:46
Dolní Dvořiště, rozc. Rožmberk 4.0 X 10:31 / X 13:46 X 13:46 X 18:48
Rožmberk n. Vlt., nám. 10:40 / 13:55 13:55 18:57
Rožmberk n. Vlt., Studenec, rozc. X 10:48 / X 13:58   X 18:56
Větřní, Branná 10:56 / 14:03   19:04
Větřní, Zátoňské Dvory X 10:58 / X 14:05   X 19:06
Větřní, Hašlovice, rozc. 11:03 / 14:10   19:11
Větřní, Dobrné X 11:07 / X 14:14   X 19:13
Větřní, závod | / |   X 19:17
Český Krumlov, Rechle §11:16 / ) 14:23   19:27
Český Krumlov, Plešivec / / /   /
Český Krumlov, Spolí, Kemp / / /   /
Český Krumlov, Horní Brána §11:18 / ) 14:26   19:29
Český Krumlov, Dobrkovice / / /   /
Český Krumlov, Špičák §11:21 / ) 14:29   19:31
Český Krumlov, žel. st / / ) 14:33   /
Český Krumlov, Sv. Trojice 11:24 11:27     19:34
Zlatá Koruna, Rájov X 11:30 X 11:33     X 19:40
Zlatá Koruna, Letná / /     /
Zlatá Koruna ) 11:34 /     /
Boršov n. Vlt., Březí / /     /
Boršov n. Vlt., U Mostu / /     /
Boršov n. Vlt., Podjezd / /     /
Boršov n. Vlt., žel. st. 11:44 11:50     /
České Budějovice, aut. nádr.         /
České Budějovice, Nádraží         ) 20:00

 

Platí od 1. 7. 2017 do 3. 9. 2017 Směr Vyšší Brod, Studánky
Linka číslo 330821 78 ▲BUS1
Horní Planá 8:20
Horní Planá, Karlovy Dvory 8:22
Horní Planá, Hůrka na Šumavě 8:24
Horní Planá, žel. st. Černá v Pošumaví 8:27
Černá v Pošumaví 8:30
Černá v Pošumaví, Plánička 8:33
Frymburk, Milná 8:40
Frymburk,tábor 8:43
Frymburk 8:45
Frymburk, U Lískovců 8:48
Lipno n. Vlt., Kobylnice,chaty 8:58
Lipno n. Vlt., lanovka 9:00
Lipno n. Vlt., lanovka 9:05
Lipno n. Vlt., přístaviště 9:07
Lipno n. Vlt., přehrada 9:10
Přední Výtoň 9:20
Přední Výtoň, Frýdava 9:25
Přední Výtoň, Sv. Tomáš 9:40
Přední Výtoň, Frýdava 9:55
Přední Výtoň 10:00
Lipno n. Vlt., přehrada 10:10
Lipno n. Vlt., žel. st. 10:11
Loučovice, Svatý Prokop 10:12
Loučovice, pila 10:13
Loučovice 10:14
Vyšší Brod, Čertova Stěna rozc. 10:16
Vyšší Brod, klášter 10:21
Vyšší Brod, nám. 10:23
Vyšší Brod, Studánky  
  •  X jede v pracovních dnech
  • 3 jede ve středu
  • 4 jede ve čtvrtek
  • 5 jede v pátek
  • 6 jede v sobotu
  • 7 jede v neděli
  • 78 jede od 1.7.17 do 3.9.17
  • A Zastávka na znamení, či požádání
  • cyklo spoj s rozšířenou přepravou jízdních kol
  • | spoj zastávkou projíždí
  • / spoj jede po jiné trase
  • ) pouze pro výstup
  • § v označených zastávkách není povolen nástup za účelem přepravy do shodně označených zastávek spoje
  • ▲ spoj 1 Tč 27: pokračuje ze zastávky Vyšší Brod nám. jako spoj 14 linky 320921 ve směru Český Krumlov a Boršov nad Vltavou
  • ▲ spoj 1 Tč 20: navazuje v zastávce Lipno n. Vlt., přehrada na spoj 11 linky 320921 ve směru Lipno nad Vltavou, Frymburk, Černá v Pošumaví a Horní Planá, Odj. 10:17

Místo pro kolo lze rezervovat na www.vodackyautobus.eu

Turistické autobusy a cyklobusy jsou provozovány na základě licence k provozování pravidelných autobusových linek č. 320921 a 330821. Na linkách platí smluvní a přepravní podmínky vyhlášené dopravcem. Informace o nich jsou umístěny ve vozidlech na lince a na www.vodackyautobus.eu

 

Vaše zážitky

Nejakčnější jarní prázdniny forever ... parádní kopec akorát pro nás, zamrzlé jezero a tisíc sportů a možností ... no dobře, tisíc ne, ale fakt skoro :-). Za 5 dní, kousek od domova - PARÁDA! Lyže, běžky, brusle na okruhu, procházky vždycky s něčím dobrým do bříška, měřený slalom, lišák na kopci, bazén, bobování, snowboard ... stačí? :-) A to se nám tu navíc rozlyžoval i táta, i když tvrdil, že to ve svém věku už nemá zapotřebí. No a neodolal :-) Tak pa, těšíme se už na příští rok ... a prosím, zkuste zařídit, ať nám zase zamrzne Lipno ... ačkoliv k vám jezdíme pravidelně, letos jsme to zažili poprvé a nemá to chybu! ;-) Ema (10) a Marek (6).

Jitka Šidláková

Lipno je naše srdcovka. Začali jsme k Vám jezdit, před šesti lety, když náš první syn měl půl roku. A od té doby se nám už jinám nechce. Letošních zážitků z našeho týdenního pobytu máme hned několik. Starší syn, jenž se naučil lyžovat již před třemi lety u Vás ve školičce si letos užíval slalomů, skicross a největší radost měl, že už super zvládal i Střechu. A druhý syn, kterému je 2,5 roku se na Lipno těšil už od ježíška, kdy dostal lyže. Hned odprvního dne se těšil na lišáka a začal se s chutí učit lyžovat. Třetí den už jsme museli jet i lanovkou a zkontrolovat všechny rolby zaparkované na vršku. Páč od bráchy věděl, že tam parkují. Kdyby jste viděli ty rozzářený očička při výjezdu. Další den jsme museli navštívit Yettiho, i když starý - velký už se rozpadl, ale miminko je též super. No a když přeje počasí jde vše lépe, takže v pátek už jsme sjížděli všechny sjezdovky společně celá rodina, kromě Střechy tu jsem si s malým opravdu netroufla :). A náš další super zážitek zakončil na konci týdne Velbloud, jenž dorazil ke Stezce, kterou my jsme si nechali na závěr týdne. Takže týden plný zážitků a to jsem určitě vše nevypsala, neboť jsme navštívili bazén a bowling. No bájo užitý týden. Vybírala jsem fotku kterou zaslat, aby to vystihlo naše nadšení z našich malých lyžařů, ale poslední zážitek je nejsilnější a o velbloudovi se mluví dnes celý den. Už teď se těšíme na další návštěvu. Moc děkujeme za super týden u Vás.

Jana Ryndová

Milujeme Lipno ❤️❤️

Martina Kalinová

Na lipno jezdíme každý rok, máme to jako takový rodinný zvyk. Je to hezké když se všichni sejdeme a trávíme společný čas na lyžích. Většina lidí ode mě čeká, že napíšu následující: ,,Nejkrásnější chvilka na lyžích byla na lanovce. S mým milovaným jsme byli uprostřed cesty a očarovala nás okolní příroda, ty zasněžený lesy to sluníčko zapadající za mraky. A v tom okamžiku jsme si dali pusu".

Dominika Šimková

Krásné jarní prázdniny. Vojta se tu díky Vám naučil lyžovat a my s Dandou jsme si užili krásnou lyžovacku:-)

Pavla Macků

Partneři

Obec Lipno nad Vltavou
Lipno Card
Innogy
Stezka korunami stromů Lipno
Turistický spolek Lipensko
Užijte si podzim na LipněUžijte si podzim na Lipně