Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
Busem po Lipensku
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Infocentrum Lipno Jak a kudy na Lipno v létě Busem po Lipensku

Busem po Lipensku

Okolí lipenské nádrže budou od soboty 1. 7. 2017 až do neděle 3. 9. 2017 křižovat nově cyklobusy a turistické autobusy.

Busem po Lipensku

 

Návštěvníkům celé oblasti se tak otevírá nová možnost vyrazit za cyklistikou, pěší turistikou i aktivním pohybem do celého regionu. Páteřní, modrá autobusová linka s přívěsem na 30 kol začíná v Rožmberku nad Vltavou na náměstí odkud pokračuje přes Vyšší Brod, Loučovice, Lipno nad Vltavou, Frymburk, Černou v Pošumaví a Horní Planou do Nové Pece až na Jelení Vrchy. Vybrané spoje na této lince zajíždí také z/do Českého Krumlova a Boršova nad Vltavou.

 

Síť doplňuje zelená, turistická linka s možností přepravy 7 kol vedená z Horní Plané, přes Černou v Pošumaví, Frymburk, Lipno nad Vltavou do Přední Výtoně až na Svatý Tomáš. Autobusy jsou otevřené pro každého. Unikátnost projektu spočívá však v možnosti cestovat autobusy i bezplatně a sice s kartou hosta Lipno.card. K přepravě zdarma s Lipno.card můžete využít všech spojů mezi zastávkami ležícími od Rožmberka nad Vltavou, náměstí po Novou Pec, Jelení Vrchy. 

Bezplatné cestování s Lipno.card 

Jak to funguje? Každá karta obsahuje 10 bezplatných jízd, které můžete libovolně využít ve všech našich spojích modré a zelené linky v úseku mezi zastávkami od Rožmberka nad Vltavou po Novou Pec. Při nástupu do autobusu předložte kartu řidiči autobusu společně s hlášením cílové zastávky. Řidič ověří platnost karty a dostupnost služby a poté vám vydá jízdenku na bezplatnou přepravu. V případě, kdy počet volných jízd vyčerpáte, zaplatíte v autobuse běžné jízdné, zlevněné o 20 %. Bezplatná přeprava s Lipno.card se nevztahuje na přepravu jízdního kola. V případě, že pojedete mimo oblast bezplatné přepravy, je nutné si u řidiče autobusu následně dokoupit z poslední zastávky v bezplatném pásmu do Vaší skutečné cílové stanice. 

 

Platí od 1. 7. 2017 do 3. 9. 2017 Směr Vyšší Brod, Nová Pec
Linka číslo 320921 BUS 5 X6+78 cyklo BUS 11 3456+78 BUS 7 6+78 cyklo BUS 77 X78 cyklo BUS 13 X6+78
České Budějovice, Nádraží          
České Budějovice, aut. nádr.          
Boršov n. Vlt., žel. st. 7:20 8:20     16:45
Boršov n. Vlt., Podjezd / 8:22     16:47
Boršov n. Vlt., U Mostu / 8:24     16:48
Boršov n. Vlt., Březí / |     16:50
Zlatá Koruna / 8:39     17:05
Zlatá Koruna, Letná / 8:45     17:10
Zlatá Koruna, Rájov X 7:35 /     /
Český Krumlov, Sv. Trojice 7:45 8:55 15:20   17:20
Český Krumlov, žel. st / / 15:25   /
Český Krumlov, Špičák 7:51 § 9:01 § 15:28   17:25
Český Krumlov, Dobrkovice / / /   /
Český Krumlov, Horní Brána 7:54 § 9:04 § 15:31   17:30
Český Krumlov, Spolí, Kemp / / /   /
Český Krumlov, Plešivec 7:53 § 9:07 § 15:34   17:35
Český Krumlov, Rechle / / /   /
Větřní, závod | | |   X 17:44
Větřní, Dobrné | | |   |
Větřní, Hašlovice, rozc. 8:12 9:22 15:46   17:50
Větřní, Zátoňské Dvory X 8:15 | X 15:49   X 17:55
Větřní, Branná 8:20 9:30 15:53   17:57
Rožmberk n. Vlt., Studenec, rozc. X 8:25 X 9:38 X 15:58   X 18:02
Rožmberk n. Vlt., nám. 8:30 9:42 16:02 16:02 18:05
Dolní Dvořiště, rozc. Rožmberk 4.0 8:39 9:49 16:12 16:12 18:15
Vyšší Brod, Herbertov X 8:41 X 9:51 X 16:15 X 16:15 X 18:20
Vyšší Brod, nám. 8:43 9:56 16:17 16:17 18:22
Vyšší Brod, klášter 8:45 9:58 16:18 16:18 18:24
Loučovice 8:51 10:10 16:24 16:24 18:30
Loučovice, pila. X 8:53 X 10:06 X 16:26 X 16:26 X 18:32
Loučovice, Svatý Prokop X 8:55 X 10:07 X 16:27 X 16:27 X 18:33
Lipno n. Vlt., žel. st. X 8:57 X 10:09 X 16:29 X 16:29 X 18:37
Lipno n. Vlt., přehrada 8:59 10:10 16:30 16:30 18:27
Lipno n. Vlt., přístaviště 9:00 10:11 16:31 16:31 18:39
Kájov, Staré Dobrkovice / / / / /
Hořice na Šumavě / / / / /
Hořice na Šumavě, U hřbitova / / / / /
Černá v Pošumaví / / / / /
Černá v Pošumaví, Plánička / / / / /
Frymburk, Milná / / / / /
Frymburk, tábor / / / / /
Frymburk / / / / /
Frymburk,U Lískovců / / / / /
Lipno n. Vlt., Kobylnice, chaty / / / / /
Lipno n. Vlt., lanovka 9:02 10:13 16:33 16:33 18:40
Lipno n. Vlt., lanovka 9:02 10:20 16:35 16:35 18:40
Lipno n. Vlt., Kobylnice, chaty 9:07 10:25 16:37 16:37 18:45
Frymburk, U Lískovců X 9:15 X 10:33 X 16:45 X 16:45 X 18:53
Frymburk 9:17 10:35 16:46 16:46 18:55
Frymburk, tábor X 9:19 X 10:39 X 16:48 X 16:48 X 18:57
Frymburk, Milná X 9:24 X 10:45 X 16:53 X 16:53 X 19:00
Černá v Pošumaví, Plánička X 9:29 X 10:50 X 16:58 X 16:58 X 19:05
Černá v Pošumaví 9:30 10:51 16:59 16:59 19:08
Černá v Pošumaví 9:30   17:00 17:00  
Horní Planá, žel. st. Černá v Pošumaví 9:33   17:03 17:03  
Horní Planá, Hůrka na Šumavě 9:38   17:05 17:05  
Horní Planá, Karlovy Dvory X 9:40   X 17:06 X 17:06  
Horní Planá - příjezd 9:42   17:08 17:08  
Horní Planá, Pernek X 9:44   X 17:10 X 17:10  
Želnava X 9:48   X 17:14 X 17:14  
Nová Pec 9:52   17:18 17:18  
Nová Pec, Jelení Vrchy - odjezd 10:17        

 

Platí od 1. 7. 2017 do 3. 9. 2017 Směr Boršov nad Vltavou
Linka číslo 320921 BUS 14 X6+78 BUS 12 3456+78 BUS 6 6+78 cyklo BUS 4 X78 cyklo BUS 8 X6+78 cyklo
Nová Pec, Jelení Vrchy - odjezd     12:20 12:20  
Nová Pec     12:37 12:37 17:35
Želnava     X 12:41 X 12:41 X 17:39
Horní Planá, Pernek     X 12:43 X 12:43 X 17:44
Horní Planá - příjezd     12:45 12:45 17:47
Horní Planá, Karlovy Dvory     X 12:47 X 12:47 X 17:49
Horní Planá, Hůrka na Šumavě     12:48 12:48 17:50
Horní Planá, žel. st. Černá v Pošumaví     12:50 12:50 17:52
Černá v Pošumaví     12:53 12:53 17:55
Černá v Pošumaví   10:55 12:53 12:53 17:55
Černá v Pošumaví, Plánička   / X 12:58 X 12:58 X 18:00
Frymburk, Milná   / X 13:04 X 13:04 X 18:06
Frymburk, tábor   / X 13:05 X 13:05 X 18:07
Frymburk   / 13:06 13:06 18:00
Frymburk, U Lískovců   / X 13:08 X 13:08 X 18:10
Lipno n. Vlt., Kobylnice,chaty   / 13:16 13:16 18:18
Lipno n. Vlt., lanovka   / 13:20 13:20 18:22
Lipno n. Vlt., lanovka   / 13:25 13:25 18:25
Lipno n. Vlt., Kobylnice, chaty   / / / /
Frymburk,U Lískovců   / / / /
Frymburk   / / / /
Frymburk, tábor   / / / /
Frymburk, Milná   / / / /
Černá v Pošumaví, Plánička   / / / /
Černá v Pošumaví   10:55 / / /
Hořice na Šumavě, U hřbitova   11:05 / / /
Hořice na Šumavě   11:07 / / /
Kájov, Staré Dobrkovice   11:17 / / /
Lipno n. Vlt., přístaviště   / 13:27 13:27 18:27
Lipno n. Vlt., přehrada   / 13:28 13:28 18:28
Lipno n. Vlt., žel. st.   / X 13:29 X 13:29 X 18:29
Loučovice, Svatý Prokop   / X 13:30 X 13:30 X 18:31
Loučovice, pila.   / X 13:32 X 13:32 X18:33
Loučovice   / 13:33 13:33 18:35
Vyšší Brod, klášter   / 13:39 13:39 18:41
Vyšší Brod, nám. 10:27 / 13:41 13:41 18:43
Vyšší Brod, Herbertov X 10:92 / X 13:44 X 13:44 X 18:46
Dolní Dvořiště, rozc. Rožmberk 4.0 X 10:31 / X 13:46 X 13:46 X 18:48
Rožmberk n. Vlt., nám. 10:40 / 13:55 13:55 18:57
Rožmberk n. Vlt., Studenec, rozc. X 10:48 / X 13:58   X 18:56
Větřní, Branná 10:56 / 14:03   19:04
Větřní, Zátoňské Dvory X 10:58 / X 14:05   X 19:06
Větřní, Hašlovice, rozc. 11:03 / 14:10   19:11
Větřní, Dobrné X 11:07 / X 14:14   X 19:13
Větřní, závod | / |   X 19:17
Český Krumlov, Rechle §11:16 / ) 14:23   19:27
Český Krumlov, Plešivec / / /   /
Český Krumlov, Spolí, Kemp / / /   /
Český Krumlov, Horní Brána §11:18 / ) 14:26   19:29
Český Krumlov, Dobrkovice / / /   /
Český Krumlov, Špičák §11:21 / ) 14:29   19:31
Český Krumlov, žel. st / / ) 14:33   /
Český Krumlov, Sv. Trojice 11:24 11:27     19:34
Zlatá Koruna, Rájov X 11:30 X 11:33     X 19:40
Zlatá Koruna, Letná / /     /
Zlatá Koruna ) 11:34 /     /
Boršov n. Vlt., Březí / /     /
Boršov n. Vlt., U Mostu / /     /
Boršov n. Vlt., Podjezd / /     /
Boršov n. Vlt., žel. st. 11:44 11:50     /
České Budějovice, aut. nádr.         /
České Budějovice, Nádraží         ) 20:00

 

Platí od 1. 7. 2017 do 3. 9. 2017 Směr Vyšší Brod, Studánky
Linka číslo 330821 78 ▲BUS1
Horní Planá 8:20
Horní Planá, Karlovy Dvory 8:22
Horní Planá, Hůrka na Šumavě 8:24
Horní Planá, žel. st. Černá v Pošumaví 8:27
Černá v Pošumaví 8:30
Černá v Pošumaví, Plánička 8:33
Frymburk, Milná 8:40
Frymburk,tábor 8:43
Frymburk 8:45
Frymburk, U Lískovců 8:48
Lipno n. Vlt., Kobylnice,chaty 8:58
Lipno n. Vlt., lanovka 9:00
Lipno n. Vlt., lanovka 9:05
Lipno n. Vlt., přístaviště 9:07
Lipno n. Vlt., přehrada 9:10
Přední Výtoň 9:20
Přední Výtoň, Frýdava 9:25
Přední Výtoň, Sv. Tomáš 9:40
Přední Výtoň, Frýdava 9:55
Přední Výtoň 10:00
Lipno n. Vlt., přehrada 10:10
Lipno n. Vlt., žel. st. 10:11
Loučovice, Svatý Prokop 10:12
Loučovice, pila 10:13
Loučovice 10:14
Vyšší Brod, Čertova Stěna rozc. 10:16
Vyšší Brod, klášter 10:21
Vyšší Brod, nám. 10:23
Vyšší Brod, Studánky  
  •  X jede v pracovních dnech
  • 3 jede ve středu
  • 4 jede ve čtvrtek
  • 5 jede v pátek
  • 6 jede v sobotu
  • 7 jede v neděli
  • 78 jede od 1.7.17 do 3.9.17
  • A Zastávka na znamení, či požádání
  • cyklo spoj s rozšířenou přepravou jízdních kol
  • | spoj zastávkou projíždí
  • / spoj jede po jiné trase
  • ) pouze pro výstup
  • § v označených zastávkách není povolen nástup za účelem přepravy do shodně označených zastávek spoje
  • ▲ spoj 1 Tč 27: pokračuje ze zastávky Vyšší Brod nám. jako spoj 14 linky 320921 ve směru Český Krumlov a Boršov nad Vltavou
  • ▲ spoj 1 Tč 20: navazuje v zastávce Lipno n. Vlt., přehrada na spoj 11 linky 320921 ve směru Lipno nad Vltavou, Frymburk, Černá v Pošumaví a Horní Planá, Odj. 10:17

Místo pro kolo lze rezervovat na www.vodackyautobus.eu

Turistické autobusy a cyklobusy jsou provozovány na základě licence k provozování pravidelných autobusových linek č. 320921 a 330821. Na linkách platí smluvní a přepravní podmínky vyhlášené dopravcem. Informace o nich jsou umístěny ve vozidlech na lince a na www.vodackyautobus.eu

 

Vaše zážitky

Cíl na letošní jarní prázdniny byl jasný-naučit našeho Vašíka (4roky) lyžovat . To bude těžké řekli jsme si, je od malička nedůvěřivý k cizím lidem a novým věcem. Dáme ho do lyžařské školy, rozhodl manžel, a protože s tou lipenskou máme výborné zkušenosti už z roku 2014, kdy se zde za 3hodinky naučil lyžovat náš starší syn(tehdy také 4roky),bylo rozhodnuto kde strávíme druhý únorový týden. Počasí bylo skvělé, vyšel nám snad nejslunečnější týden celé zimy, sníh byl skvělí, zamrzlá přehrada byl příjemný bonus, i když na brusle jsme se nedostali , protože kluky nebylo možno dostat z lyží. Za to velký dík patří lyžařské škole , hlavně instruktorovi Danovi Černému za super přístup a perfektní práci s naším malým negativistou:-) Další velký dík patří organizátorům a animátorce Lucii Lončákové za odpoledne se sněžnou technikou , kluci si to užili a celý týden nemluvili o ničem jiném . Prostě super týden na Lipně. A co napsat na závěr? Snad jen větu mých kluků, kterou volali v autě při odjezdu domů: "Lipno ahoj a ty lyžařská školo se těš, příští rok ti dáme na starost maminku:-))"

Petra Veberová

Na lipno jezdíme každý rok, máme to jako takový rodinný zvyk. Je to hezké když se všichni sejdeme a trávíme společný čas na lyžích. Většina lidí ode mě čeká, že napíšu následující: ,,Nejkrásnější chvilka na lyžích byla na lanovce. S mým milovaným jsme byli uprostřed cesty a očarovala nás okolní příroda, ty zasněžený lesy to sluníčko zapadající za mraky. A v tom okamžiku jsme si dali pusu".

Dominika Šimková

Včera jsme s tříletou dcerou zvládli lanovku, Stezku i Království lesa. Byl to prima celodenní výlet, který jsme si všichni užili, každý si našel to své. Jediné, nad čím jsem se podivila bylo, že všechna jídla i nápoje jsou servírována v plastu/plechu, ale nikde nejsou třídící koše. Určitě by se využily.

Veronika Válková

Lipno nás baví v létě i v zimě. Vždy se tam těšíme a snažíme si užít pobyt. Naše rodina se cítí na Lipně spokojeně a šťastně.

Klára Netuková

Super den!! Brusleni bylo skvele!! Dekujeme!!

Oksana Smola

Partneři

Obec Lipno nad Vltavou
Lipno Card
Innogy
Stezka korunami stromů Lipno
Turistický spolek Lipensko
Staň se instruktorem na LipněStaň se instruktorem na Lipně