Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Opatření Covid-19 a lyžování na Lipně

Opatření Covid-19 a lyžování na Lipně

Opatření Covid-19 a lyžování na Lipně
pátek 3.12.2021

Hory jsou jedním z nejzdravějších prostředí, které si u nás můžeme dopřát. Pohyb v čisté šumavské přírodě posiluje tolik potřebnou obranyschopnost, avšak i zde je potřeba abychom dodržovali všechna nezbytná hygienická opatření. Přečtěte si základní pravidla, kterými jsme připraveni se na Lipně řídit, abychom vám nabídli zábavný a atraktivní program v našem areálu a zároveň vás dostatečně ochránili.

1. Ochrana nosu a úst

Ochrana dýchacích cest je jednou ze základních hygienických pravidel. Prosíme, dodržujte povinnost nošení ochrany dýchacích cest (nosu a úst), kterými jsou respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s minimální filtrační účinností 94 % v uzavřených prostorech, ale i ve venkovních prostorech tam, kde nejste schopni dodržet minimální vzdálenost 1,5 metru od sebe navzájem. Udržujte funkčnost této ochrany dýchacích cest pravidelnou výměnou nebo adekvátní údržbou. 

2. Osobní hygiena a dostupnost dezinfekce 

Při vstupu do každého vnitřního prostoru je umístěn a viditelně označen stojan s dezinfekčním prostředkem na ruce. Prosíme, použijte jej a podporujte také hygienická opatření pravidelným a důkladným mytím rukou.

3. Nástupní místa a provoz lanovek

Prosíme, abyste v místech nástupu na lanové dráhy dodržovali rozestupy nejméně 1,5 m. Sedačky všech lanových drah ve skiareálu budeme několikrát denně dezinfikovat.

4. Pokladny a nákupní proces

Nákup na e-shopu

Ideální způsob pořízení skipasu je využití našeho e-shopu na www.lipnocard.cz

V případě, že máte na svém účtu na www.lipnocard.cz přiřazené karty Lipno.card, nahrajte si zakoupené skipasy přímo na karty a po příjezdu do areálu můžete jít rovnou lyžovat.

V případě, že karty zatím přiřazené nemáte, obdržíte po dokončení nákupu výměnný lístek, se kterým se dostavíte na pokladny Skiareálu a na samoobslužných pokladnách si vyměníte lístek za skipas.

Nákup na místě

V případě nákupu na místě skipas zakoupíte na samoobslužných pokladnách v Klientské a informačním centru.

V případě, že nákup uhradíte platební kartou, tedy bezkontaktně, můžete jít rovnou lyžovat.

V případě, že nákup uhradíte v hotovosti, budete muset pokladní předložit jeden z následujících dokladů:

Očkování:

 • prokazujete se platným certifikátem o dokončeném očkování. Od dokončeného očkování musí uběhnout minimálně 14 dnů.

Nemoc – prodělání

 • prokazujete se laboratorně potvrzeným onemocněním COVID-19, uplynula u Vás doba nařízené izolace a od prvního pozitivního rychlého antigenního testu (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS CoV-2 neuplynulo více než 180 dní

PCR test

 • absolvoval jste nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, avšak pouze v případě, že:
  • jste mladší 18 let
  • ze zdravotních důvodů se nemůžete nechat očkovat a máte kontraindikaci zapsanou v systému ISIN
  • obdržel jste alespoň jednu dávku vakcíny, ale neuběhla u ní doba 14 dnů od poslední dávky vakcíny
  • děti do 12 let nedokládají splnění podmínek dle Mimořádného opatření (bezinfekčnost O-N)

Pro zvýšení bezpečnosti zaměstnanců i vás zákazníků je klíčovým faktorem minimalizace přímého kontaktu. Proto jsou na pokladnách upřednostňovány bezkontaktní platby. 

5. Lyžařská škola

Při organizaci výuky preferujeme individuální lekce. Hromadná výuka bude v letošní sezoně upravena na max. 6 osob ve skupině.  

6. Vnitřní prostory: restaurace, občerstvení, zábava po lyžování

Vnitřní prostory restaurací, občerstvení i Après Ski barů budou dodržovat svá vlastní stanovená pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví České republiky, a tak v nich mohou nastat různá omezení například v podobě otevírací doby nebo počtu osob uvnitř baru či restaurace. 

7. Storno poplatky z důvodu uzavření areálu kvůli opatření proti šíření covidu-19

V případě, že bychom museli náš skiareál z důvodu vládních nařízení uzavřít, vám garantujeme vrácení poměrné ceny za skipas. 

Vaše zážitky

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za trpělivost instruktorovi Pavlu Krobovi, který mě v mých dvaačtyřiceti letech dokázal za týden naučit obstojně jezdit na snowboardu. Celá moje rodina je v péči instruktorů a to jak těch co učí lyže, tak snowboard. Troufám si tedy potvrdit velmi vysokou úroveň místních instruktorů. Příští rok opět dorazíme a věřím, že se společně s „červenou partou“ zase o trošku zlepšíme! Děkujeme za skvělou sezónu na Lipně a ve Vaší lyžařské škole! S pozdravem, Michal Prokůpek

Michal Prokůpek

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun