Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Opatření Covid-19 a lyžování na Lipně

Opatření Covid-19 a lyžování na Lipně

Opatření Covid-19 a lyžování na Lipně
pátek 3.12.2021

Hory jsou jedním z nejzdravějších prostředí, které si u nás můžeme dopřát. Pohyb v čisté šumavské přírodě posiluje tolik potřebnou obranyschopnost, avšak i zde je potřeba abychom dodržovali všechna nezbytná hygienická opatření. Přečtěte si základní pravidla, kterými jsme připraveni se na Lipně řídit, abychom vám nabídli zábavný a atraktivní program v našem areálu a zároveň vás dostatečně ochránili.

1. Ochrana nosu a úst

Ochrana dýchacích cest je jednou ze základních hygienických pravidel. Prosíme, dodržujte povinnost nošení ochrany dýchacích cest (nosu a úst), kterými jsou respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s minimální filtrační účinností 94 % v uzavřených prostorech, ale i ve venkovních prostorech tam, kde nejste schopni dodržet minimální vzdálenost 1,5 metru od sebe navzájem. Udržujte funkčnost této ochrany dýchacích cest pravidelnou výměnou nebo adekvátní údržbou. 

2. Osobní hygiena a dostupnost dezinfekce 

Při vstupu do každého vnitřního prostoru je umístěn a viditelně označen stojan s dezinfekčním prostředkem na ruce. Prosíme, použijte jej a podporujte také hygienická opatření pravidelným a důkladným mytím rukou.

3. Nástupní místa a provoz lanovek

Prosíme, abyste v místech nástupu na lanové dráhy dodržovali rozestupy nejméně 1,5 m. Sedačky všech lanových drah ve skiareálu budeme několikrát denně dezinfikovat.

4. Pokladny a nákupní proces

Nákup na e-shopu

Ideální způsob pořízení skipasu je využití našeho e-shopu na www.lipnocard.cz

V případě, že máte na svém účtu na www.lipnocard.cz přiřazené karty Lipno.card, nahrajte si zakoupené skipasy přímo na karty a po příjezdu do areálu můžete jít rovnou lyžovat.

V případě, že karty zatím přiřazené nemáte, obdržíte po dokončení nákupu výměnný lístek, se kterým se dostavíte na pokladny Skiareálu a na samoobslužných pokladnách si vyměníte lístek za skipas.

Nákup na místě

V případě nákupu na místě skipas zakoupíte na samoobslužných pokladnách v Klientské a informačním centru.

V případě, že nákup uhradíte platební kartou, tedy bezkontaktně, můžete jít rovnou lyžovat.

V případě, že nákup uhradíte v hotovosti, budete muset pokladní předložit jeden z následujících dokladů:

Očkování:

 • prokazujete se platným certifikátem o dokončeném očkování. Od dokončeného očkování musí uběhnout minimálně 14 dnů.

Nemoc – prodělání

 • prokazujete se laboratorně potvrzeným onemocněním COVID-19, uplynula u Vás doba nařízené izolace a od prvního pozitivního rychlého antigenního testu (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS CoV-2 neuplynulo více než 180 dní

PCR test

 • absolvoval jste nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, avšak pouze v případě, že:
  • jste mladší 18 let
  • ze zdravotních důvodů se nemůžete nechat očkovat a máte kontraindikaci zapsanou v systému ISIN
  • obdržel jste alespoň jednu dávku vakcíny, ale neuběhla u ní doba 14 dnů od poslední dávky vakcíny
  • děti do 12 let nedokládají splnění podmínek dle Mimořádného opatření (bezinfekčnost O-N)

Pro zvýšení bezpečnosti zaměstnanců i vás zákazníků je klíčovým faktorem minimalizace přímého kontaktu. Proto jsou na pokladnách upřednostňovány bezkontaktní platby. 

5. Lyžařská škola

Při organizaci výuky preferujeme individuální lekce. Hromadná výuka bude v letošní sezoně upravena na max. 6 osob ve skupině.  

6. Vnitřní prostory: restaurace, občerstvení, zábava po lyžování

Vnitřní prostory restaurací, občerstvení i Après Ski barů budou dodržovat svá vlastní stanovená pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví České republiky, a tak v nich mohou nastat různá omezení například v podobě otevírací doby nebo počtu osob uvnitř baru či restaurace. 

7. Storno poplatky z důvodu uzavření areálu kvůli opatření proti šíření covidu-19

V případě, že bychom museli náš skiareál z důvodu vládních nařízení uzavřít, vám garantujeme vrácení poměrné ceny za skipas. 

Vaše zážitky

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Dobrý den, ráda bych tímto poděkovala instruktorce lyžování, slečně Denise Nováčkové, se kterou jsem se letos poprvé postavila na lyže. Díky jejímu empatickému přístupu jsem nejen dokázala překonat strach, který jsem ve svých 38 letech z prvního lyžování měla, ale po několika dnech jsem byla schopná sjet svou první – a pak i další a další – sjezdovku. Oceňuji především, že jsme po celou dobu výuky postupovaly tak, abych se vždy cítila komfortně, a zároveň jsem byla schopná dělat pokroky. Budu velmi ráda, když budu mít možnost s Denisou ve výuce pokračovat i příští sezónu. Marcela Prokůpková

Marcela Prokůpková

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun