Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Připravte se na startovní čáru, ČEZ Lipno Sport Festival začíná

Připravte se na startovní čáru, ČEZ Lipno Sport Festival začíná

Připravte se na startovní čáru, ČEZ Lipno Sport Festival začíná
čtvrtek 11.8.2022

Největší sportovní akce na jihu Čech startuje už tento pátek 12. srpna. Několikadenní maraton všech sportovních disciplín, kulturní doprovodný program, špičková gastronomie a plejáda sportovní hvězd v čele s Jaromírem Jágrem je připravena vám protáhnout těla, potěšit ducha i vaše břicha. Festivalový program je plný rozličných aktivit a většina z nich je zcela zdarma.

Jedenáctý ročník oblíbeného sportovního festivalu je připraven a z pomyslných bloků vyběhne už tento pátek 12. srpna. Připraven má mnoho tradičních sportovních disciplín i řadu novinek.  Největší z nich je cykloakce ČEZ Kolem Lipna, která se bude konat v sobotu 20. srpna. Spojuje v sobě jak atmosféru pravého závodu s adrenalinem a občerstvovacími bufety na trase, tak příjemnou vyjížďku pro rekreační cyklisty. Zúčastnit se může každý s jakýmkoliv kolem i aktuální fyzičkou. Zkušení bikeři si pojedou pro svůj nový osobák a jiní pro zážitek z krásné trasy kolem rekonstruovaného Schwarzenberského kanálu. Každý si vybere podle svých možností. Velkým lákadlem na novou cykloakci jsou i jména olympijských medailistů, kteří si trasu kolem Lipna projedou také. Jaroslav Kulhavý, který získal cyklistické zlato v Londýně a stříbro na olympiádě v Riu se zúčastní programu pro malé cyklisty v pátek 19. srpna.  Jiří Ježek, který je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie vůbec na Lipně ukáže svou aktuální formu v sobotním závodě a vyjížďce. Na startu uvidíte také Jaromíra Jágra, Barboru Strýcovou, Ondru Synka či Kateřinu Emmons. Během celého festivalu se můžete potkat také s dalšími sportovci, a to například s Hankou Kynychovou, Václavem Chalupou nebo Arny Petráčkem.

Ani malí cyklisté nejsou opomenuti. V pátek 19. srpna je pro ně připraven zábavný Mini Bike Fest a celkově je celý cyklistický víkend doplněn i o třídenní expo.

Dračí lodě, koncerty hvězd i animace pro děti

Národní pohár dračích lodí a Mistrovství ČR na divoké vodě je další atraktivní podívanou, kterou byste si neměli nechat ujít. A pokud už budete ze sportů unavení, odpočiňte si v ČEZ energy zóně, kterou pro vás připravil generální partner festivalu, a kde načerpáte novou energii na páteční a sobotní koncerty. ČEZ Energy Fest má na sportovním festivalu své podium, na kterém postupně vystoupí osobnosti české i slovenské populární hudby. Vždy v pátek a v sobotu vpodvečer se můžete těšit na hudební lahůdky třeba s Xindlem X, Monkey Business, Anetou Langerovou nebo Janou Kirchner. A odpočívat můžete i v letním kině, které promítne filmy se sportovní tématikou.

Nebojte se přijet s celou rodinou a vzít s sebou i děti. Organizátoři mysleli i na ně. Zabaví se při podvečerní pohádce nebo na dětské diskotéce s oblíbeným chlupatým maskotem Rodinného areálu Lipno lišákem Foxem. Ten na ně přes den bude čekat také v animačním stanu, kde si spolu s ním a profesionálním týmem animátorů budou moci malovat a vyrábět. Když přijde hlad nebo žízeň, není třeba běžet daleko. V gastrozóně bude připraveno menu od šéfkuchaře lipenské restaurace Stodola Michala Hrudy i vynikající zmrzlina či koláče od Michala Mandyse a jeho týmu z cukrárny Povidloň. Žízeň zaručeně zažene čepovaný Pilsner Urquell přímo z cisterny.

 

Více informací 

Vaše zážitky

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Dobrý den, ráda bych tímto poděkovala instruktorce lyžování, slečně Denise Nováčkové, se kterou jsem se letos poprvé postavila na lyže. Díky jejímu empatickému přístupu jsem nejen dokázala překonat strach, který jsem ve svých 38 letech z prvního lyžování měla, ale po několika dnech jsem byla schopná sjet svou první – a pak i další a další – sjezdovku. Oceňuji především, že jsme po celou dobu výuky postupovaly tak, abych se vždy cítila komfortně, a zároveň jsem byla schopná dělat pokroky. Budu velmi ráda, když budu mít možnost s Denisou ve výuce pokračovat i příští sezónu. Marcela Prokůpková

Marcela Prokůpková

Na Lipno jezdíme každý rok, jak v létě , tak v zimě. Máme to tam moc rádi, každý den je možnost nějaké jiné aktivity. Letos zase přijedeme, už se moc těšíme na pořádnou lyžovačku .

Petra Kábrtová

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun