Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Sport, zábava a kultura na jednom místě. Jubilejní Lipno Sport Fest začíná

Sport, zábava a kultura na jednom místě. Jubilejní Lipno Sport Fest začíná

Sport, zábava a kultura na jednom místě. Jubilejní Lipno Sport Fest začíná
pátek 13.8.2021

V sobotu 14. srpna odstartuje jubilejní desátý ročník Lipno Sport Fest a nabídne ještě delší program než v předchozích letech. Potrvá celkem 16 dní a nabídne spoustu sportovních i kulturních zážitků. Lipenský rodinný areál brzy znovu ožije sportem a výběr bude opravdu obrovský. Parkour, paddleboard, spikeball, veslování, volejbal, fotbal, cyklistika nebo běh včetně horského půlmaratonu. To je jen část sportovních možností, které na návštěvníky od soboty čeká. Jubilejní 10. ročník zahájí Národní pohár dračích lodí. „Vše proběhne v nádherném prostředí lipenské přehrady a šumavského lesa. Osobně se už nemohu dočkat všech mých kamarádů sportovců, se kterými se na Lipně pravidelně potkáváme,“ řekla Kateřina Neumanová, která je spoluorganizátorkou celé akce.

Nabitý program čeká na návštěvníky od prvního dne. Zahajovací část mimo jiné nabídne testování elektrokol, štafetový závod v běhu či vernisáž výstavy „Voda a civilizace“. Kulturní program jeden večer obohatí i letní kino z projektu nadačního fondu pro Jihočeské naděje. V plánu jsou také tři ČEZ Energy festy na kterých vystoupí řada známých a oblíbených skupin či interpretů. MIG21, Xindl X, Michal Hrůza, Tata Bojs, David Koller či Miro Žbirka, to je jen malý výčet těch, kteří na Lipno dorazí a zahrají. „Od úterý 24. srpna se pak po hudební pohodu postarají také Srdcovky ČRo Dvojky. Provázet jimi budou Miloš Skalka, Martin Hrdinka a Josef Melen. Těšit se můžeme také na živé vysílání ČRo Dvojky s Mirkem Vaňurou a na místě vyhrát i digitální rádio DAB+,“ doplňuje informace o programu mluvčí Rodinného areálu Lipno Olga Kneiflová. Vstup na koncerty i na letní kino bude stejně jako účast na celém sportovním programu zdarma.

Třetí den programu zpestří prvoligoví fotbalisté z Českých Budějovic v rámci Dne s Dynamem, a dojde i na ukázku tréninku hráčů A-týmu. S nimi se představí také mladíci z akademie, kteří budou na Lipně i o týden později. Jeden z posledních dní přinese zajímavý beachvolejbalový turnaj, ve kterém se utkají smíšené dvojice z Jihostroje České Budějovice a ČEZu Karlovarska.

Netradiční zážitek připraví plovoucí stánek Manta5, ze kterého bude možnost projet se po hladině vodní nádrže na katamaránu, tedy netradičním plavidle. Lipno Sport Fest dále umožní vyzkoušet si poprvé v Čechách na jednom místě hned dva foliovací vodní sporty. Prvním je elektrohydrofoil, který nadnáší nad hladinou a jeho rychlost se upravuje bezdrátovým ovladačem. Druhým wingfoiling, jeden z nejmladších sportů u nás, jenž dopřává pohyb po vodě díky tzv. křídlu.

Už poněkolikáté přijede i úspěšný český paralympionik a účastník slavné Tour de France Jiří Ježek. Cyklistická legenda nebude chybět ani na dni s handicapem, který nejen postiženým umožní zkusit si velké množství sportů. Kromě něho se můžete těšit na setkání s olympijským medailistou ve vodním slalomu Vavřincem Hradilkem a nadějnou reprezentantkou a mistryní Evropy ve vodní slalomu v disciplíně kajak Amálií Hilgertovou.

 

Kompletní program festivalu najdete zde

Vaše zážitky

Na Lipně jsme poprvé a jízda koloběžkami dolů od Stezky korunami stromů byla prostě pecka!

Soňa Kudová

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Partneři

Obec Lipno nad Vltavou
Lipno Card
Innogy
Stezka korunami stromů Lipno
Turistický spolek Lipensko
Kooperativa
Vyrobil FT SunFT Sun