Lipno.info - zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi Novinky Stezka korunami stromů Lipno slaví první kulatiny. Oslavte je společně s ní i Monikou Absolonovou!

Stezka korunami stromů Lipno slaví první kulatiny. Oslavte je společně s ní i Monikou Absolonovou!

Stezka korunami stromů Lipno slaví první kulatiny. Oslavte je společně s ní i Monikou Absolonovou!
pondělí 18.7.2022

Už před deseti lety, přesně 20. července, udělala Stezka korunami stromů Lipno radost prvním návštěvníkům. Oslavy tohoto významného výročí vyvrcholí celodenním programem, který je laděný do rozpustilého komediantského stylu. Akrobati, žongléři, kejklíři, cirkusáci i pouliční herci vás pobaví i překvapí. Slavnostního krájení narozeninového dortu se ujme zpěvačka Monika Absolonová. Děti, které slaví narozeniny ve stejný den jako Stezka, mají vstupné zdarma a můžou se těšit i na dárek. Letní oslavu mezi vrcholky stromů si nenechte ujít!

Stezka korunami stromů Lipno rozdává radost a zážitky už deset let a bude v tom pokračovat i nadále. Oslava narozenin bude vypadat jako obrovská party pro všechny. Slovo nuda můžete pro tento den vypustit ze svého slovníku. Cirkusový a akrobatický rej nenechá nikoho v klidu, budete si připadat jako na jedné velké živelné oslavě.  Ve vzduchu se budou otáčet nejen míčky, kužely a diaboly, ale i nože a lahve. Komu se žonglérské umění zalíbí natolik, že by se ho chtěl naučit, může to udělat přímo na místě. V programu je připravený i žonglérský workshop s profesionály.

Při akrobatické show Fangle budete tajit dech a žasnout, co všechno lidské tělo dokáže. V příběhu o kapitánovi a plavčíkovi se budou míhat nože, vlajky i končetiny. Kejklířská pohádka Brémští cirkusanti o starých a zdánlivě nepotřebných cirkusových zvířátkách, která prchnou zlému principálovi, zabaví vaše děti i vás. Loutky ve vystoupení jsou vyrobené z recyklovaných materiálů a pohádka sama si vtipně pohrává s tématem recyklace a zbytečného vyhazování funkčních věcí. Herecká a akrobatická skupina Chůďadlo se postará také o zábavné dětské animace, které budou probíhat přímo na Stezce i pod ní.

V zásobě je také velká spousta her, soutěží a balónků. Pro všechny bude určitě velkým lákadlem focení s Monikou Absolonovou a naším oblíbeným maskotem lišákem Foxem. Monika Absolonová je letošní slavný gratulant a jako vzácný host nejen zazpívá, ale po svém koncertu také rozkrájí narozeninový dort.

 

Vaše zážitky

Na Lipno jsem jezdila jako malá holka na prázdniny, potom na sportovní kurzy s fakultou, po nějaké době i jako maminka s dětmi, které se tady ve FOX parku naučily lyžovat a před rokem jsem tady potkala někoho, s kým jsem objela Lipno na kole a doufám, že si to každý rok zopakujeme. Milovníkům cyklistiky a Lipna tento trip doporučuji.

Lucie Kličková

Co miluju na Lipenském svahu nejvíc? Je to parádní sedačková lanovka, ze které je krásný výhled na svah a do okolí. S každou cestou nahoru dostanu chuť na jízdu dolů!

Kryštof Látal

Na Lipno chodime od 1983. Cela partia cca 10 ludi a je tu z roka na rok stale lepsie a lepsie. Neskutocne sa tu vybudovalo aby sa dovolenkari citili ako v bavlnke. Vyborne cyklisticke cesty, vylety na hrady alebo sportoviska. Fantazia ci uz cez leto alebo aj cez zimu. Mame to vyse 330 km zo Šenkvic ale vobec nam to nevadi a dufam ze tu oslavime ako aj 40 rokov tak aj dalsie vyrocia. Lipno je proste super.

Miro

Lipno - můj milovaný rodný kraj. Vždy si zajezdíme na bobové dráze, dáme trasu na in-linech kolem přehrady, dáme padleboarding, vyšlápneme do korun stromů. Jsou tam super cyklo trasy. Ráda se na Lipno vracím.

Bára Hejpetrová

Po 20 letech jsem se u vás znovu stoupl na lyže a dokonce jsem naučil i dceru lyžovat. A rádi se zase v této sezóně k vám vrátíme.

Martin Kala

Partneři

Vyrobil FT SunFT Sun